Poliitika

EKRE ja Indrek Tarand ei saavutanud kohtus kompromissi  (102)

Siim Randla, 21. jaanuar 2020, 05:41
Indrek Tarand. Foto: Teet Malsroos
Euroopa Parlamendi endise saadiku Indrek Tarandi EKRE vastu esitatud hagi asjus, milles ta heidab erakonnale ette valeandmete ja ebakohaste väärtushinnangute esitamist, ei saavutanud pooled Harju maakohtus kompromissi.

Hagis leitakse, et EKRE avaldas juhatuse liikmete kaudu Indrek Tarandi kohta valeandmeid ja ebakohaseid väärtushinnanguid – seda seoses 2018. aasta 26. novembril Toompeal EKRE korraldatud avalikul koosolekul toimunuga. Tarand soovib, et EKRE avaldaks oma veebiportaalis Uued Uudised teate. Samuti peaks erakond esitama Eesti meediakanalitele pressiteate, milles märgitaks, et nad avaldasid valeandmeid selle kohta, et Tarand oli 26.11.2018 avalikul koosolekul joobes, tungis korraldajatele kallale, laamendas, pani toime varguse ja takistas teise erakonna sõnavabadust, on kirjutanud ERR.

Läinud aasta algus pöördus Tarand   EKRE ja tema juhatuse liikmete poole enne EKRE vastu hagi esitamist ning pakkus võimalust kohtuväliselt asi lahendada. 

 „Indrek Tarandi hagis EKRE vastu proovis kohus pooli kompromissile suunata, kuid kuna Tarand nõuab vabandamist, siis pole kompromiss võimalik “ teatas EKRE esindaja vandeadvokaat Raul Ainla. Kohtuistung on jaanuaris. 

Samal teemal

16. september 2019, 08:49
Riigiprokuratuur tegi Tarandi suhtes otsuse, Vooglaid läks seda kohtusse vaidlustama
1. august 2019, 07:13
ADVOKAAT: Indrek Tarand tagastab annetusraha, kui saab vastuse oma küsimustele
30. juuli 2019, 16:45
Prokuratuur: Indrek Tarandile ei saa ette heita annetusraha endale jätmist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee