Juhtkiri

Juhtkiri | Mis loevad põhimõtted? (52)

ohtuleht.ee, 20. jaanuar 2020, 17:32
Foto: Teet Malsroos
„Praeguses koalitsioonis on nii liberaalseid kui konservatiivseid ministreid ja erakondi. /…/ Erakondade ja nende liikmete kohati erinevad vaated on seejuures mõistetavad, kuid nende alusel oma partnerite isiklik ründamine ei aita kuidagi ühistele ja kokku lepitud eesmärkidele kaasa. Vastupidi, sellised rünnakud lõhuvad ühtsust ja koostööd.“

Niimoodi kirjutas peaminister Jüri Ratas sotsiaalmeedias mitte läinud nädalavahetusel, kui Mart ja Martin Helme teatasid, et sotsiaalministeeriumi tolerantsikampaaniale heakskiidu andnud minister Tanel Kiigega ei saa nad ühel hetkel enam samas valitsuses jätkata, vaid kolm kuud tagasi, kui konservatiividel oli hambus LGBT ühingu rahastamine riigieelarvest.

Tegelikult võiks peaminister toonase postituse taasavaldada suisa täismahus, sest edasi loeme: „Pean täiesti vastuvõetamatuks Taneli vastu suunatud rünnakuid, mis puudutavad tema tegevust Sotsiaalministeeriumi vastutusala eest seismisel. Seda enam, et Eesti Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa Erakond leppisid koalitsiooni moodustades kokku, et tahame esindada kõiki Eestimaa inimesi. Samuti soovime seista sidusa ühiskonna eest, mille liikmed tunnevad end kaasatuna ja lõhed erinevate ühiskonna gruppide vahel vähenevad.“

On selge, et vahepealse ajaga pole võrdsuspoliitika elluviimise küsimustes EKRE ja Keskerakonna ministrite vahel toimunud mingit lähenemist. Kui sõnumid nagu „Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed“ ärritavad isa-poega Helmet sedavõrd, et tegu olevat põhimõttelise asjaga, mis otsustab koalitsiooni jätkumise senises koosseisus, siis on üksnes aja küsimus, millal on oodata järgmist kokkupõrget.

Ühtlasi saab see Helmetele olema suurepärane võimalus näidata, et nad ei teinud sugugi tühje sõnu, sest veel selle valitsuskoalitsiooni moodustamise eel EKRE väärtustega koostööd välistanud ja hiljem oma sõnumeid lõputult kordama harjunud peaminister neist niikuinii ette ei jõua.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee