Seisukoht

Seisukoht | Täidame Eesti uisuväljakutega! (11)

Eigo Kaljurand, spordireporter, 20. jaanuar 2020, 17:30
Foto: Erki_Parnaku
Lapsega vanalinna uisupargi pikas ootejärjekorras seistes tekkis küsimus, kus on teiste linnaosade jääväljakud. Miks pole talvist uisutamisvõimalust Mustamäel või Põhja-Tallinnas? Mure pole ainult ühe platsi ülerahvastatuses. Lapsevanemal on südalinna  parkimisvõimaluste tõttu keeruline külastada ja noortel oleks mugavam kodu lähedal iseseisvalt värskes õhus sportida. Aga vaatama peaks samuti suurt pilti ja Eesti talispordi tulevikku.

Minu üheksa-aastane laps pole lumevaeste talvedega elus kordagi suuski alla saanud. Vaevalt saab ka tänavu. Osalt on tegu lapsevanema mugavusega, et nendel vähestel lumekattega nädalatel pole asja ette võtnud. Teisalt uisutab laps nii talvel kui ka suvel. Sarnane olukord on terves tema klassis. Kust peaksid peale kasvama uued Veerpalud, Šmigunid ja Talihärmad, kui viimaste aastate ilm suusatamist ei soosi?

Oleme küll põline suusarahvas, aga äkki oleks aeg kasvatada eestlastest uisurahvas? Täidame Eesti jääväljakutega, et kasvatada peale ilu- ja kiiruisutajad ning hokimängijad. Sellisel juhul on meil äkki ka 16 aasta pärast taliolümpial kellelegi pöialt hoida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee