ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | TRIKITUND: vaata, kuidas sülekoerad õpivad rulaga sõitma ja raamatut lugema 

Gitta Riener | Video: Gitta Riener, 20. jaanuar 2020, 15:53
Foto: Gitta Riener
Kui mõni koer armastab sporti teha, siis mõnele sobib õppida trikke, nagu näiteks rulaga sõitma või raamatut lugema. Mismoodi sülekoerad uusi trikke harjutavad, seda käis Õhtuleht uurimas chihuahua’de treeningtunnis.

Chihuahua Sõprade Liit teeb igal nädalal chihuahua’dele trikitundi Tallinnas Mustamäel koeraspordiklubi Koerus treeningsaalis. Sülekoerad on iseloomult nutikad, kiidab liidu juht Krista Laanet, kes tegutseb ka trikikoerte treenerina. 

"Ma olen trikke õpetanud erinevat kasvu koertele. Pean ütlema, et väikesed koerad õpivad kiiremini trikke kui suured. Ilmselt seetõttu, et väikesed koerad on meile hästi lähedal. Me magame nendega koos ühes voodis ja nad oskavad meid lugeda," sõnab Krista.

Treeningsaalis saavad sülekoerad kasutada just nende kasvule sobivaid vahendeid nagu takistusrajad, tunnelid, minipoomid, nuputamismängud jpm. Sirje tõi trikitundi oma chihuahua, kes oskab raamatut lugeda. Perenaise sõnul on tema koeral hästi palju energiat. Trikikoolis saab väike energiapall ennast maandada ning kodus on ta siis rahulikum ja kuulab paremini sõna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee