Maailm

MAAILMA MAJANDUSFOORUM: Davos ootab Donald Trumpi ja Greta Thunbergi (42)

Aadu Hiietamm, 20. jaanuar 2020 11:40
Noor kliimaaktivist Roomas Thunbergi ja Trumpi kohta arvamust avaldamas.Foto: Vida Press
Šveitsi talikuurordis Davosis algab teisipäeval mainekas maailma majandusfoorum (WEF), mis toimub tänavu juba 50. korda. 120 riigist saabuva 3000 osavõtja seas on ka USA president Donald Trump ja Rootsi kliimaaktivist Greta Thunberg.

Nelja päeva jooksul on Davosis diskussioonide keskmes mure inimkonna tuleviku pärast ja eelkõige keskkonnakaitsega seonduvad küsimused. Foorumi avakõne peab maailma võimsaima riigi USA president Donald Trump.

Tuntud nimedest saabuvad Davosi veel Saksamaa liidukantsler Angela Merkel, Austria liidukantsler Sebastian Kurz, Pakistani peaminister Imran Khan, Suurbritannia troonipärija prints Charles, Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen, Itaalia peaminister Guiseppe Conte ja Euroopa Keskpanga president Christine Lagarde. Tähelepanu keskmes on kindlasti ka Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi, kes on USA demokraatide arvates oluline tegelane president Trumpi tagandamisprotsessis, mis algab sel nädalal USA senatis. Kokku oodatakse eelinfo põhjal Davosi 53 riigi- ja valitsusjuhti. Nende seas on samuti Eesti peaminister Jüri Ratas ja Soome peaminister Sanna Marin. 

Maailma majandusfoorum toimub Davosi kongressikeskuses.Foto: EPA/Scanpix

Maailmas oodatakse suure põnevusega, kas Davosis ristuvad Donald Trumpi ja Greta Thunbergi teed. Nad kohtusid juhuslikult mullu septembris New Yorgis ÜRO peakorteris, kus toimus 60 riigi- ja valitsusjuhi osavõtul kliimatippkohtumine. Kuna Trump suhtub globaalsesse kliimasoojenemisse skeptiliselt, siis saatis Thunberg New Yorgis tema poole eriti kurja pilgu. Pärast kliimatippkohtumist ei ole Trump ja Thunberg samal üritusel viibinud.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee