Eesti uudised

Roolijoodiku pihtimus: „Sõltuvusravi on karmist karistusest tulemuslikum!“  (5)

Kristiina Tilk, 19. jaanuar 2020 20:37
Mati läbis prokuratuuri nõudmisel programmi „Kaine elu“ ning on veendunud, et sellest on enam kasu kui karmist karistusest, sest nõustamine aitab sõltuvusega toime tulla. Foto: Jörgen Norkroos (Fotolavastus)
58aastane Mati tunnistab, et on purjuspäi ringi sõitnud. Ta arvab, et neid kordi on 35aastase sõidustaaži jooksul ette tulnud umbes sama palju, kui kahel käel sõrmi. „Istusin rooli taga. Olin joobes. Rääkisin telefoniga, kui tagapeeglist vilkureid nägin. Jäin teepervele seisma. Hetk hiljem koputati aknaklaasile ja olidki jutud räägitud...“ meenutab ta, kuidas esimest korda politseile vahele jäi.

Politseinikele sai selgeks, et Mati ei joonud õlut esimest päeva ning ta tahab jätkata veel järgmiselgi päeval. Talle öeldi, et see näeb välja tsüklisse sattumise moodi ja ta tuleks saata nõustamisele. Nii sattuski Mati prokuratuuri suunamisel „Kaine elu“ programmi, mille esimene osa ehk intensiivne põhiprogramm kestis kolm kuud. Teine osa oli üheksa kuud väldanud iseseisev jätkuprogramm, mis ei olnud otseselt “Kaine elu" programmi juurde kuuluv osa. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.01.2020
Paadunud roolijoodik võeti vahi alla
17.01.2020
ÖINE JÄLITAMINE: politseipatrull sattus avariisse, püüdes peatada teismelist roolijoodikut
14.01.2020
Karskusliidu juht Saaremaa surmaavariist: paadunud roolijoodikut mõjutaks alkolukk või auto konfiskeerimine
13.01.2020
MILLINE ON SURMAKUTSARITE SAATUS: kes istub taas purjuspäi rooli, kes võtab õppust?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee