Maailm

Donald Trump ei mõista, miks teda tahetakse presidenditoolilt minema kihutada (50)

Toimetas Marvel Riik, 19. jaanuar 2020 16:20
Ühendriikide president Donald Trump.Foto: NICHOLAS KAMM / AFP
Valge Maja allika sõnul on Ühendriikide president Donald Trump häiritud tema tagandamise protsessist, mis saab avalöögi teisipäeval, vahendab CNN.

„Miks nad seda minuga teevad?“ tsiteeris allikas Trumpi sõnu nädalavahetusel Floridas. „Ma ei saa aru, miks mind tagandatakse?!“

Trump on USA demokraatide tule all, sest soovis telefonikõnes oma Ukraina kolleegi Volodõmõr Zelenskiga, et too alustaks uurimist oma poliitilise rivaali Joe Bideni poja Hunteri tegevuse kohta Ukraina energiafirmas Burisma. Samal ajal ei edastanud USA Ukrainale lubatud militaarabi.

Demokraatide väitel on kaks sündmust omavahel seotud ning tegu võõrriigi survestamisega isikliku kasu eesmärgil. Vabariiklaste, sealjuures ka president Trumpi sõnul mingit „käsi peseb kätt“ motiivi mängus polnud.

Ukraina skandaali tõttu otsustas esindajatekoda, kus enamus kuulub demokraatidele, algatada Trumpi tagandamisprotsessi.

Kolmapäeval kõndis käputäis USA esindajatekoja liikmeid läbi Kapitooliumi, et viimaks senatile president Donald Trumpi ametisüüdistuse aruanded üle anda.

Vabariiklased näevad demokraatide tegevuses vaid poliitilist näitemängu, mis võib häirida Trumpi 2020. aasta presidendivalimiste kampaaniat. Senatis algab otsustav protsess presidendi ametist eemaldamise üle teisipäeval. Tuleb märkida, et senatis hoiavad kontrolli vabariiklased, keda on 53 – demokraatidest senaatoreid on 47. Vabariiklased seisavad üsna kindlameelselt Trumpi selja taga, mistõttu pole tõenäoline, et president ametist eemaldatakse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee