Krimi

Parandatud! 

Ekspertiis: Saaremaa surmaavarii põhjustaja joove oli neli tundi hiljem hoopis 1,82 promilli (207)

Toimetas Hindrek Pärg, 17. jaanuar 2020 16:47
Küünlad õnnetuspaigalFoto: Teet Malsroos
Saaremaal raske liiklusõnnetuse uurimises Audi juhi verest määratud ekspertiis andis tulemuseks esialgsest haiglas tehtud analüüsist väiksema joobe, teatas Lääne prefektuur. 

Kuressaare haiglas mõõdeti umbes tund pärast õnnetust juhi veres alkoholi sisalduseks 3,51 promilli. Kohtuekspertiisi ja kriminalistika keskuses tehtud ekspertiisi tulemuseks oli 1,82 promilli, kuna see põhineb kuriteost neli tundi hiljem võetud proovil. (Algses politsei pressiteates seisis, et teine vereproov võeti kaks tundi pärast esimest ehk kolm tundi pärast kuritegu. Hiljem saadeti parandus, et kahe vereproovi vahele jäi kolm tundi - toim.)

Annan teada, et esialgses teates oli viga: teine vereproov võeti veidi enam kui neli tundi pärast õnnetust. Kolm tundi jäi kahe proovi vahele. 
Palun hooletuse tõttu tekkinud vea pärast vabandust. 

Samal teemal

Lääne prefekt Kaido Kõplase sõnul on mõlemad analüüsi vastused kriminaalmenetluses oluliseks informatsiooniks. „Jätkame kolme inimese surmaga lõppenud raske kuriteo asjaolude uurimist. Praegu on arstid andnud lootust, et juhi tervislik seisund paraneb nii palju, et saame lisaks tunnistajatele võtta ütlused ka temalt.

Juhi joobe kõrval on tähtis teha selgeks ka kõik muud kuriteo tehiolud (teo asjaolud - toim.) ning sellega praegu tegeleme,“ sõnas ta.

Saaremaa traagiline liiklusõnnetus juhtus laupäeval kella 14.45 ajal Risti–Virtsu–Kuivastu–Kuressaare maantee 128. kilomeetril. Surma said Volvo roolis olnud 27aastane naine, tema 58aastane ema, kes oli kõrvalistmel, ja tagaistmel turvahällis olnud üheksakuune laps. Volvo tagaistmel oli ka juhi 37aastane õde, kes sai väga raskelt vigastada. Samuti sai raskelt viga õnnetuse põhjustanud Audi juht, 34aastane Andres. Vigastatud viidi Kuressaare haiglasse, sealt õhtul helikopteriga edasi Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Hukkunud tuli Volvost välja lõigata, kuna masin oli sedavõrd känkras.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee