OHTLIK ÕHUSAASTE: Inimesed India pealinnas New Delhis koolibussi ootamas.Foto: AP/Scanpix
Allan Espenberg 18. jaanuar 2020 08:50
Pikemat aega Austraaliat laastanud suured metsapõlengud tõid kaasa hulgaliselt materiaalset kahju, nõudsid ka inimohvreid ja tapsid miljoneid loomi. Kuid Austraalia pole ainus piirkond maailmas, mis on praegusel ajal sattunud meedia tähelepanu alla seal arenevate ohtude pärast. Mõned nn meditsiinilistest ohtudest on sellised, mis juba ohustavad või võivad hakata ohustama rohkem kui ainult üht riiki või isegi tervet maailma.

Paljud maailma riigid võitlevad õhusaastega, mida tekitavad transpordivahendid, tehased, vabrikud, katlamajad, elektrijaamad jne, kuid ikkagi jääb sellest väheks. On teada, et puhast õhku saab hingata vaid iga kümnes inimene meie planeedil, mistõttu 90% inimestest tuleb leppida tervist ohustava õhuga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

ees ootavatest aegaest 19. jaanuar 2020 16:24
Kahjuks haigestumine muudkui suureneb. Igasugustele linnu- ja seagrippidele on lisandunud igasugused AIDS, SARS, MERS j.n.e. Sõbrad-kliimapagulased on taas toonud Euroopasse leetrid, igasugu nahahaigusi ja nahaparasiite, Eriti ohtralt on tõbesid tulemas lõuna poolt. ZIKA-viirus, ebola ja jumal teab mida kõike veel. Ja ma ei imestaks,kui kusagilt ujuvad välja teisedki vanad, ununenud haigused. Nagu muhkkatk, leepra ja vahest isegi rõugedki!
Indias 18. jaanuar 2020 14:40
On probleem hoopis selles, et liigagaralt sigitakse. Maailma keskmist rahvastikutihedust ületatakse 8 kordselt. Eesti näitajat aga lausa 16 kordselt. Seega meil pole mingit pistmist nende liikidega, kes oma populatsiooni ei kontrolli ja meie maailma peppu keeravad!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS