Poliitika

Sotsiaaldemokraadid heitsid Helve Särgava Tallinna fraktsiooni koosseisust välja  (36)

Toimetas Triinu Laan, 17. jaanuar 2020 10:24
Foto: Tiina Kõrtsini
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juhatuse ja erakonna volikogu fraktsiooni ühisel koosolekul otsustati endine kohtunik Helve Särgava usalduse kaotuse ning koostöö lõppemise tõttu fraktsiooni koosseisust välja arvata.

Särgava andis eelmise aasta suvel teada, et lahkub Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, kuid oli endiselt fraktsiooni liige. Linnaeelarve hääletusel hääletas Särgava koos Keskerakonna ja EKRE saadikutega eelarve poolt, teatas erakond. 

Tallinna piirkonna juhi Raimond Kaljulaidi sõnul on piirkonna liikmed Särgavaga rääkinud ning kahjuks veendunud, et koostöö on lõppenud.

„Kahjuks meil Helve Särgava suhtes usaldust enam ei ole ja seega ei pea me kujunenud olukorras võimalikuks koostööd jätkata,“ ütles Kaljulaid.

Samal teemal

Mis põhjusel Särgava linnas koos Keskerakonna ja EKREga hääletab, sotsiaaldemokraadid ei tea. 

Helve Särgava kogus 2017. aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimistel SDE nimekirjas Tallinnas kandideerides 1372 häält. Särgava liitus sotsidega 25.10.2017 ning lahkus erakonnast 12.06.2019.

Toona oma lahkumisotsust kommenteerides ütles Särgava Õhtulehele, et on seda mõtet juba mitu kuud mõlgutanud ja tegemist ei olnud üleöö sündinud otsusega. „Ainus, mida ma otsustasin jälgida, oli see, et ma austusest ja lugupidamisest ei hakanud seda enne erakonna üldkogu tegema, sest mul ei olnud vaja, et sellel hektel oleks tähelepanu minu peal. See poleks olnud väärikas,“ sõnas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee