Eesti uudised

Skandaal kunstmuru ümber: ettevõte on Eestis priimus, Norras lurjus 

Viljar Voog, 15. jaanuar 2020 21:15
PIKA ELUGA: Advances Sports Installations Europe'i maha pandud Saku kunstmuruväljak. Kui profijalgpalliväljakud peavad enne väljavahetamist vastu kuni viis aastat, siis kooliplatsid vähemalt kaks korda kauem.Foto: ASIE
Norra TV2 on maalinud Eestis 2017. aastal keskkonnasõbralikemaks firmaks valitud ASIEst, mis tegeleb  kunstmuruväljakute taaskasutusega, sünkmusta pildi. Nende arvates on tegu petistega, kes prahiks määratud ja üles võetud väljakud vaesemates riikides uuesti maha panevad ja koorivad raha nii kodu- kui ka välismaal. Firmajuht Raul Lättemägi nimetas Õhtulehega rääkides toimuvat konkurentide rünnakuks ja skandaali põhjuseks kogenematut koostööpartnerit.

Eesti firmat Advanced Sports Installations Europe (ASIE) hakati Norras poriga loopima mullu sügisel, kui TV2 üllitas loo, kuidas polaarjoone taga paikneva Bodø linna kunstmuruväljak pandi hiljem maha Horvaatias. Sealjuures olid Bodø, mis muide jagab Tartuga 2024. aastal Euroopa kultuuripealinna tiitlit, ametnikud andnud selge korralduse: väljaku seis on nõnda nadi, et see tuleb utiliseerida. Seda suurem oli šokk, kui avastati, et väljak on Lõuna-Euroopas uuesti maha pandud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.00.2018
Keskkonnaminister Kiisler kuulutas välja aasta keskkonnateo ja keskkonnasõbraliku ettevõtte