Eesti uudised

ULMELINE RAHASOOV: Helme tahab päästjate-politseinike palgatõusuks mitusada lisamiljonit. Tänavu leiti alla seitsme! (7)

Viljar Voog, 15. jaanuar 2020 16:24
Aasta viimasel päeval juhtunud õnnetus näitab, et oht päästjate tervisele algab kohe väljakutse saamise hetkest. „Eesti keskmine palk päästjale on tegelikult miinimum, elementaarne,“ arvab päästeameti juht Kuno Tammeraru.Foto: Päästeamet
Siseminister Mart Helme kavatseb minna valitsuse eelarveläbirääkimistele võimsa plaaniga politsei ja päästjate palgatõusuks – kergitada siseministeeriumi eelarvet kahe protsendini SKTst ehk leida juurde paarsada miljonit eurot. „See oleks väga raju tõus. Ma ei ole väga optimistlik – äkki õnnestub välja võidelda 1,7–1,8 protsenti,“ lepiks Helme ka vähemalt 100 lisamiljoniga.

Möödunud aasta lõpus oli kaks suurt sündmust, mis panid ohtu päästeametnike vaimse ja füüsilise tervise. Esiteks Ihaste tuletragöödia, kus hukkus viieliikmeline perekond.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.12.2019
Koos isa Sergei ja ema Karolinaga jäid tulle pisipoiss, kes õppis suvel kõndima, tema kolmeaastane vend ja vanem veli, kes läks septembris esimesse klassi
11.12.2019
Kersti Kaljulaid Tartu tragöödiast: selliseid uudiseid lugedes algab päev pisaratega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee