Eesti uudised

HAKKA VÕI KÄRPIMA: liiga pikk nimi võib Smart-ID loomisel probleeme tekitada (12)

Johanna-Kadri Kuusk, 15. jaanuar 2020, 14:43
ID kaardidFoto: Martin Ahven
Sotsiaalmeedias kurtis üks inimene muret, et ei saa endale Smart-IDd teha, kuna tema kolme eesnimega täisnimi on liiga pikk. Smart-ID haldaja kinnitab, et soovi korral saab ka ebatavaliselt pika nimega inimene Smart-ID lõpuks ikkagi tehtud.

„Olen käinud ka pangas, et proovida, kas seal võimalik teha, aga ei õnnestunud. Pangas ja ID-kaardi peal mul kolmas nimi lühendatud kolme tähe võrra. Nii palju kui kursis olen, siis kogu kala on tulnud sellest, et alates mingist aastast enam nii pikka nime ei saa lapsele panna ja mul õnnestus enne seda muudatust siia ilmale tulla. Väga lihtsustatud teoorias saaks lihtsalt kuskil koodijupis maxlength [maksimaalse pikkuse] parameetrit muuta ja mul oleks jälle elu probleemivaba, aga huvitav mille taha kõik toppama jääb? Sama probleem pidi olema ka siia elama tulnud välismaalastel, kuna neil ka päris eksootilised nimed,“ kaebas inimene Redditis.

Smart-IDd haldava SK ID Solutionsi tegevjuht Kalev Pihl selgitas, et Smart-ID on seotud rahvastikuregistriga, mis omakorda mõningatel juhtudel korrigeerib inimese pikemat nimekuju, kuna isikut tõendaval dokumendil on nimedel limiteeritud pikkus. Smart-ID jääb väljastamata, kui avaldusel olev nimi ja rahvastikuregistris olev nimi ei kattu. „Sellised juhtumid saavad lahendatud, kui kasutaja meie klienditoe poole pöördub. Tuleb ilmselt läbida mõnevõrra keerulisem protsess, ent seni on kõik, kellel selline mure on olnud, saanud lõpuks siiski õnnelikeks Smart-ID omanikeks,“ kinnitas Pihl.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee