ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | PÄÄSTETUD! Vastsündinuna julmalt ära visatud koerakutsikad sibavad nüüd rõõmsalt ringi ja ootavad uusi kodusid (16)

Gitta Riener | Video: Gitta Riener, 15. jaanuar 2020, 13:54
Foto: Gitta Riener
Möödunud aasta lõpus leiti hüljatuna mitu pesakonda vastsündinud koerakutsikaid, kes olid karbiga maha jäetud, olgu siis metsateele või ehitusplatsile. Õhtuleht käis uurimas, kuidas eluga pääsenud kutsikatel nüüd läheb.

Detsembri lõpul jäeti julmalt karbiga metsateele pesakond vastsündinud kutsikaid. Tänu leidjale, kes kiiresti reageeris, jõudsid loomakesed Kohtla-Järve varjupaigast kosuma Tallinnas asuvasse Loomade hoiupaika. Seitse ellujääjat – kõik kutsikad paraku eluga ei pääsenud – koos neile hiljem järele toodud koeraemaga on nüüdseks ilusti kosunud.

Samal teemal

Loomade hoiupaiga juhataja Larissa Kozõreva sõnul vajavad kutsikad endale kodusid. Enne uutele omanikele üle andmist on vaja loomakesed veel kiibistada ja teha neile mõned vajalikud protseduurid. „Nagu näete, nendega on kõik hästi, üsna paksukesed. Ma vaatan, siin juba mõnel koeral lähevad silmad lahti. Korralikult toidetud, suured sellised, hästi hooldatud ja nende ema kannab korralikult hoolt nende eest,“ selgitab Larissa. 

Kõrvalpuuris sibavad ringi juba suuremaks kasvanud kutsikad, kes olid samuti eelmise aasta lõpupoole päris tillukestena pappkarbi sees ära visatud. Nemad leiti ehitusplatsilt. „Kuna koerad olid kolm päeva vanad, siis me pidime neid lutipudelist toitma. Nagu näha, tegime seda üsna hästi,“ rõõmustab Larissa, kelle sõnul on need kutsikad valmis kodustamiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee