Eesti uudised

Kanal 2 müügis? Postimees Grupi juht: ka mina olen kuulnud kõlakaid (15)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 15. jaanuar 2020, 10:40
Andrus RaudsaluFoto: Rauno Volmar/ Ekspress Meedia
Postimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu kinnitas Raadio 2 saates "Hommik!", et Postimehel läheb hästi, hoolimata ajakirjanike lahkumisest. Lisaks lükkab ta ümber kuulujutu, et Kanal 2 on müügis.

Teisipäevase raadiosaate juhid pärisid Andrus Raudsalu käest Postimehe ajakirjanike kambakesi lahkumise kohta. „Oleme neid põhjuseid natuke lahanud ka. Lõpuks oli ilmselt tegu mitmete sündmuste kokkulangemisega. Tegelikult läksime lahku Postimehe peatoimetaja vastutava kohusetäitja Merili Nikkologa, see sai ilmselt kaalukeeleks, mille peale osa ajakirjanikke otsustasid, et Postimehes vaba ajakirjandus ei ole enam võimalik ja otsustasid lahkuda. Seal olid mõned juhtumid veel,“ selgitas Raudsalu.

Samal teemal

Raudsalu kinnitas, et isegi kui üheksa ajakirjanikku Postimehest lahkusid, ei jää tänu rohkem kui sajale alles jäänud töötajale väljaande töö katki. „Postimehes ei ole mingid arvamused keelatud. Seal on tööl hulk väga häid ajakirjanikke ja kuigi paljud on läinud, siis alles on jäänud veel väga paljud, kes teevad jätkuvalt head tööd. Ma arvan et nende ajakirjanduslikes oskustes ja sõltumatuses pole põhjust kahelda. Lahkumise taga võib olla erinevaid põhjuseid, millest valjusti ei räägita, võib-olla ebamugavustunne, võib-olla kambavaim,“ rääkis ta.

Ka toimetuses teatud seisukohtade või teemade kajastamise keelu lükkas Raudsalu ümber. Seda just kuulujuttude pärast, mille järgi ei lubata Postimehes kirjutada näiteks apteegireformist. „Nüüd ma tahaks küsida, millal te viimati Postimeest lugesite. Selles suhtes hea küsimus, aga kui te nüüd võtate Postimehe ette, siis minu arust on apteegireformi kajastust seal söögi alla ja söögi peale ja kui üritatakse väita, et see on kallutatud, siis minu arvates on sellel teemal kajastatud arvamused seinast seina. Linnamäe ei sekku toimetuse töösse,“ kinnitas Raudsalu.

Aga kas see on tõsi, et Kanal 2 on Postimees Grupile vaid kiviks kaelas ja seda soovitakse maha müüa? „Ka mina olen kuulnud kõlakaid, aga nali naljaks, keegi on isegi tulnud juurde sooviga osta, kuigi see kanal ei ole müügiks. Kanal 2 on viimaste aastatega saanud tegelikult väga hästi hakkama. Me oleme täna tegelikult väga tugeva grupina turul,“ sõnas Raudsalu selle kuulujutu kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee