Krimi

Keskkriminaalpolitsei pidas kinni Otepää valla juhid (79)

Hindrek Pärg, 14. jaanuar 2020 16:51
Kaido TombergFoto: MONIKA OTROKOVA / Otepää vald
Teisipäeval pidas keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo kuriteos kahtlustatavatena kinni Otepää vallavanem Kaido Tambergi, abivallavanem Kajar Lepiku ning veel kaks inimest.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkeviciuse sõnul esitas politsei kahtlustatavatele esialgsed kahtlustused omastamist käsitleva paragrahvi järgi. Ühele kahtlustatavale esitati kahtlustus ka usalduse kuritarvitamist käsitleva paragrahvi järgi.

Pärast kinnipidamisi teostati läbiotsimised kahtlustatavate töö- ja elukohtades ning nendega seotud äriühingutes. Kriminaalmenetluse käigus kontrollib politsei muuhulgas ühe kinnistu ja Sangaste lossi omandisuhetega seotud tehinguid ning kokkuleppeid.

Kriminaalmenetlus on algusjärgus ja kahtlustuste kontrollimiseks kogub politsei veel täiendavaid tõendeid.

Kaks aastat tagasi avalikustas Kanal 2 saade "Radar", kuidas Tamberg kasutas vallavanema positsiooni, et omastada enda perele teada-tuntud Sangaste lossi. Toona kajastati, kuidas mitme keerutuse tulemusel on vald lossi omanduse käest andnud ja suurimaks kasusaajaks tehingute jadast on tema enda tädipoeg.

"Enamusosaluse on omandanud tegelikult vallavanem Tambergi tädipoja erinevad firmad," sõnab Otepää vallavolikogu liige Kuldar Veere toona, kes on sealse revisjonikomisjoni aseesimees.

Tamberg kuulub alates 1998. aastast Sotsiaaldemokraatide erakonna nimistusse, Lepik on parteitu.