Maailm

VIDEO | ÕHTULEHT AUSTRAALIAS | Sydneys elav Marju: eestlased said kokku ja loitsisid vihma välja (41)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk | Video: Mari Luud, 14. jaanuar 2020 14:34
Foto: Mari Luud
Kümme aastat Austraalias elanud Marju sõnul on põlengud tekitanud suure pahameele peaministri vastu. Samuti andsid Austraalias elavad eestlased oma panuse, proovides vihma välja loitsida.

„Läksime ja hakkasime koos saja eestlasega loitsima vihmaloitsu ja tuligi vihm,“ rääkis Marju.

Samal teemal

Eestlanna sõnul on inimesed rahutud ja kõige halvem väljavaade on praegu Austraalia peaministril Scott Morrisonil. „Inimesed on tegelikult pahased, et peaminister viivitas ja keeldus alguses riiklikul tasemel abi andmast ja ütles, et see on osariikide enda probleem. Alles inimeste pahameele peale ta reageeris. Avalike suhete mõttes ei teinud asja paremaks ka see, et ta läks jõulude paiku perekonnaga Hawaiile, kuigi ta teadis, et sellel hetkel oli puhkenud juba üle 70 tulekahju. Kui firmajuht oleks niiviisi teinud, siis oleks ta juba ammu lahti lastud, ja ma usun, et sellel peaministril pole ka ametis palju päevi jäänud,“ kirjeldas Marju olukorda.

Austraaliat on juba mitu kuud kimbutanud metsapõlengud, mis praeguseks hõlmavad suurema maa-ala kui kahekordne Eesti pindala. Kohalikud annavad vabatahtlikena kustutamisse nii suure panuse, kui nad saavad, ja ka paljud välisriigid on Austraaliat toeatanud põlengutevastases võitluses. Ühistest pingutustest hoolimata on paljud inimesed oma kodust ilma jäänud ja miljonid loomad hukka saanud.

Samal teemal

14.01.2020
VIDEO | ÕHTULEHT AUSTRAALIAS | Vabatahtlik Indrek: kui väljas on väga tugev suits ja kuumus, siis inimesed kodudest välja ei kipu
13.01.2020
VIDEOD JA FOTOD | ÕHTULEHT AUSTRAALIAS: kohalike sõnul ei toibu sellistest põlengutest niipea