Maailm

Kanada süüdistas Ukraina reisilennuki allatulistamises kaudselt USAd, Iraan teatas süüdlaste vahistamisest (13)

Toimetas Aadu Hiietamm, 14. jaanuar 2020 13:30
Kanada peaminister Justin Trudeau Foto: Reuters/Scanpix
Kanada peaminister Justin Trudeau ütles Alberta ülikoolis peetud kõnes, et läinud kolmapäeval Teherani lähistel allatulistatud Ukraina reisilennuki Boeing 737-800 reisijad oleksid elus, kui pinged sealses regioonis ei oleks tõusnud. Pingetõusus on Trudeau arvates vähemalt osaliselt süüdi ka USA, kes tappis 3. jaanuaril Bagdadis mõjuka Iraani kindrali Qasem Soleimani, vahendab Ilta-Sanomat. 

Sama meelt on Kanada tuntud ärimees Michael McCain, kelle kolleegi naine ja 11aastane poeg olid allatulistatud reisilennuki pardal. "Washingtoni nartsiss rebis maailma saavutused tükkideks ja suurendas Lähis-Ida regioonis ebakindlust," viitas 11 000 inimesele tööd andev McCain nime nimetamata Donald Trumpile, kelle käsul Iraani kindral tapeti. 

Iraani kohtuvõimude esindaja Gholamhossein Esmaili teatas teisipäeval, et seoses Ukraina lennuki allatulistamisega vahistati mõned inimesed. Kui palju inimesi on vahistatud ja kes nad on, seda ta ei täpsustanud.

Iraani president Hassan Rouhani ütles, et katastroofi uurimiseks tuleks moodustada erikohus ning karistada tuleb kõiki, kes on süüdi Ukraina reisilennuki kogemata allatulistamises.

Samal teemal

14.00.2020
ÕHUKAITSE EKSIMUSED: Iraani kõrval on ka Ukraina ja USA reisilennuki alla tulistanud
12.00.2020
RAKETT REISILENNUKI PIHTA: iraanlased nõuavad süüdlastele karmi karistust
11.00.2020
IKKAGI RAKETT: Iraani armee tunnistas Ukraina reisilennuki allatulistamist
09.00.2020
MOOTORIRIKE VÕI IKKAGI RAKETT? Pentagoni väitel tulistati Ukraina reisilennuk Iraanis alla