Eesti uudised

PALK TÕUSEB: bussijuhid sõlmisid uue töökokkuleppe (11)

Toimetas Aare Kartau, 14. jaanuar 2020 07:34
Bussijuhtide pikett.Foto: Teet Malsroos
Transpordi Ametiühing allkirjastas esmaspäeval Autoettevõtete Liiduga kogu ühistranspordisektorit puudutava kolmeaastase üldtöökokkuleppe, millega alates 2020. aasta 13. aprillist tõuseb Eesti bussi- trolli ja trammijuhtide miinimumpalk 1050 eurole, 2021. aastal tõuseb see veel 100 euro võrra ja aastal 2022 lisandub sellele veel 100 eurot.

Kokku lepitud miinimummäärad soovivad sotsiaalpartnerid laiendatud sektorilepinguga kohustuslikuks täitmiseks kehtestada kõigile ühistranspordiseaduse mõttes sõitjate bussiveoga tegelevatele ja selleks tööjõudu rentivatele tööandjatele ja töötajatele, sõltumata nendega sõlmitud lepingu liigist.

Samal teemal

Transpordi Ametiühingu juhatuse esimehe Üllar Kallase sõnul on täna kehtiv ühistranspordijuhtide 945eurone miinimumtöötasu jäänud ajale jalgu ning ka saavutatud kokkulepe ei vasta suuresti turusituatsioonile: „Madal töötasu on viinud kogu sektori kriisi, kus valitseb suur tööjõupuudus,“ rääkis Kallas lisades, et 74% bussijuhtide vanus ületab 51 eluaastat ja noort pealekasvu on ainult 6%.

Kallase sõnul on kõigil töötajatel, kellele ei ole tagatud miinimumtasu, õigus esitada nõue vähemmakstud töötasu nõudes kolm aastat tagant järele: „Transpordi Ametühing julgustab kõiki töötajaid vähem makstud töötasu nõuet esitama ning abistab ametiühingu liikmeid tasuta nõude esitamisel,“ lisas ametiühingujuht. Palgaleppe osapooled usuvad, et kehtiv kollektiivleping aitab oluliselt parandada konkurentsiolukorda transpordisektoris.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee