Maailm

PAAVSTIDE VASTASSEIS: kas preestrid peaksid elama tsölibaadis või mitte?

Toimetas Greete Kõrvits, 13. jaanuar 2020 18:07

8 KOMMENTAARI

ä
ätt./ 14. jaanuar 2020 07:21
Piibel ei käsi ega keela vaid see on katoliku kirik mis tegeleb aastasadu valeõpetusega ! Avage Vatikani arhiivid ja saate näha piibli algversioone kuid siis poleks inimestel enam neid nn.jumalasulaseid enam vaja !
d
deemonite õpetus/ 13. jaanuar 2020 20:37
Piibel hoiatab, et on neid, kes "hoiavad eksitajate vaimude ja kurjade vaimude õpetuste poole nende valerääkijate silmakirjalikkuse mõjul, kes on põletanud tulemärgi oma südametunnistusse. Nad keelavad abiellumast" (1. Timoteosele 4:1-3).
n
Nohh/ 13. jaanuar 2020 19:52
Tsölibaat tsölibaadiks, aga pole midagi teha - loodusseadused on kirikuseadustest üle. Kui kirik kehtestab tsölibaadi, siis see tähendab, et preestrid hakkavad oma suguiha rahuldamiseks uuesti lapsi ahistama. Kui kirik ei soovi uusi pedofiiliaskandaale, siis arvestagu loodusseaduste selle osaga, kus normaalne pere on mees+naine=lapsed. Noh mingi osa perverte on igas ühiskonna kihis, nii et 100% karantiid pole, aga ärge keelake normaalsetele kirikutegelastele omada peret.
V
!!!/ 13. jaanuar 2020 19:07
Vene õigeusu kirikus võivad väikesed baarjuškad naise võtta küll. Kohalikud vaimulikud. Võiva peret ja lapsi omada. Aga karjääriredel, tõusmine kirikuorearhias juhtpositsioonidele nagu piiskopid, metropoliidid ja patriarhid, see eeldab juba mungaseisust, s.o. perest ja pere-elust loobumist.
j
Ja sarnaselt meie / 13. jaanuar 2020 19:52
pühanuhiga, kellele puujalg s a a tg a n a templi Lasnamäele rajas, võivad nad ka abielu lahutada ja KGB teenistusse astuda, selleks et patriarhiks saada.
m
Mofo/ 14. jaanuar 2020 12:13
Luteri ja ortodoksse (sh Vene õigeusu aga ka Kagu-Euroopa sh Kreeka) kiriku preestrid võivadki naise võtta ja lapsi saada.
k
Kristlane/ 13. jaanuar 2020 18:28
Mida siis Piibel ütleb? Tegemist on muideks Paul(use) kirjaga 1 Aga Vaim ütleb selge sõnaga, et tulevastel aegadel mõned  taganevad usust ja hoiavad eksitajate vaimude ja kurjade vaimude õpetuste  poole 2 nende valerääkijate silmakirjalikkuse mõjul, kes on põletanud  tulemärgi oma südametunnistusse. 3 Nad keelavad abiellumast ja käsivad hoiduda roogadest, mis Jumal  on loonud usklikele ja tõde juba mõistnutele tänuga vastuvõtmiseks. 4 Sest kõik, mis Jumal on loonud, on hea ja miski pole taunitav,  mida võetakse vastu tänuga, 5 sest seda pühitsetakse Jumala sõna ja palve läbi.
m
Mofo/ 14. jaanuar 2020 12:12
Seega peaks kirik kiiremas korras ka n.t. kanepi ja seenekesed kui Looja loodu lubatuks kuulutama. Keemiliste protsesside kaudu saadavad meelemürgid on jällegi nii ja naa sest seal on inimene ise Looja poolt tehtut "edasi surkinud"