Eesti uudised

TÜ kliinikumi nõukogu otsustas umbusaldatud juhatuse esimehe ametisse jätta (5)

Asso Ladva, 13. jaanuar 2020 13:55
Priit EelmäeFoto: Andres Putting/ Ekspress Meedia
„Kõik struktuurimuutustega kaasnev – kuidas neid tehakse ja kogu ajakava – arutatakse kliinikumis kõikide asjaosalistega uuesti läbi, selleks paneb juhatus kokku töörühma,“ ütleb Tartu ülikooli kliinikumi nõukogu esimees, Tartu linnapea Urmas Klaas.

Kuna muudatusi kliinikumi töökorralduses peavad vajalikuks nii juhatus kui ka kliinikumi üksuste juhid, siis juhatuse esimehe Priit Eelmäe ametist vabastamist kliinikumi nõukogu esmaspäevalsel erakorralisel kokkusaamisel ei arutanud. Klaas sõnab, et arutelu oli väga põhjalik, seepärast kestis koosolek pea neli tundi.

Mis puudutab otseselt kliinikute juhtide reedel esitatud umbusaldusavaldust, siis selle ajendiks saanud kliiniku juhtide volituste lõpetamine 1. aprillist sai nõukogu poolt tühistatud, sõnab Klaas. Ta lisab, et just need segadust põhjustanud asjaolud tuleb kliinikumi sees kindlasti läbi arutada ja kokku leppida.

Klaasi sõnul peab nõukogu kahetsusväärseks tekkinud juhtimiskriisi ning on veendunud, et seda saab lahendada koostöös. Nõukogu otsustas, et uus karjäärimudel ning struktuurireform rakendatakse kliinikumis tähtajaga 31. detsember 2020, kuid hiljemalt 1. septembriks peab nõukogul käes olema kliinikumi uuendatud struktuur ning üksikasjalik kava, kuidas sellele üle minnakse.

Eelmäe teatas eelmisel nädalal kliinikute juhtidele otsusest koondada nende ametikohad. Seepeale esitas 16 kliinikujuhti Eelmäele umbusaldusavalduse ning palusid kliinikumi nõukogul juhatuse esimees usalduse kaotamise tõttu tagasi kutsuda. Pühapäeval liitusid umbusaldusavaldusega veel kaheksa kliiniku administratiivjuhti. Umbusaldajad heitsid Eelmäele ette, et tehtavate muudatuste kõiki samme pole arutatud kliinikute juhtidega ega partneritega ülikoolist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee