Maailm

KÄTTEMAKS NARKODIILERITELE? Splitis tapeti automaadilaskudega kolm meest (5)

Aadu Hiietamm, 13. jaanuar 2020, 17:30
Kolmikmõrvar automaadiga SplitisFoto: Twitter
Turvaliseks peetavas Horvaatia kuurortlinnas Splitis kõndis laupäeva pärastlõunal ringi tumedates riietes noor mees, kes tulistas automaadist surnuks kolm meest ning lasi end kolm tundi hiljem ühes vanalinna kohvikus politseinikel kinni pidada, vahendab Kronen Zeitung.  

Esimest ohvrit tulistas mõrvar Kalašnikovi automaadist kella 15.30 paiku. Mõned minutid hiljem tabasid kuulid teist ja seejärel ka kolmandat ohvrit. Kõik kolm olid mehed. Neist kaks surid sündmuskohal ja kolmas haiglas operatsioonilaual. 

Politsei hoiatas pärast tulistamisi Spliti elanikke ja soovitas neil oma turvalisuse huvides mitte tulla tänavatele. Häireolukord lõpetati kolm tundi hiljem, kui tulistaja peeti ühes vanalinna kohvikus kinni. Kolmikmõrvar istus seal koos venna ja isaga. Vastupanu ta politseinikele ei osutanud. Politseinikud pidasid kinni ka tulistaja venna, kes väidetavalt oli mõrvaplaanist teadlik.

Tulistajaks osutus varem kohtulikult karistatud 25aastane (mõnedel andmetel 22aastane)  meremees Filip Zavadlav. Politsei teatas pühapäeval antud pressikonverentsil, et kokku tegi tulistaja automaadist 36 lasku. Lasud tabasid ka kaht juhuslikku autot, millest ühes istusid inimesed. Peatnägijate sõnul oli puhas õnn, et keegi neist pihta ei saanud.

Kohaliku meedia andmetel soovis tulistaja tappa veel üht või isegi kolme inimest. Neist üht käis ta ka viimase kodus otsimas.

„Niisugust kuritegu ei ole meil aastakümneid toimunud,“ kuulutas Facebookis pärast mõrvari tabamist Spliti linnapea Andro Krstulović Opara. Kohalikus meedias nimetati toimunut „veriseks marsiks“. 

Filip Zavadlav oma Facebooki kontol relvaga poseerimas. Foto: Facebook/fico.spinut

Filip Zavadlav on eelistanud pärast kinnipidamist vaikida. Kohaliku meedia andmetel oli tema tegutsemismotiiv kättemaks. Täpsemalt oli tema narkosõltlasest vend võlgu narkodiileritele ning need olid käinud venda ja tema perekonda ähvardamas. Viimati lausa mõrvapäeva hommikul.

Kõik kolm tapetut olid varasemalt politseile hästi tuttavad ning nad on tõepoolest seotud narkoäriga. Seetõttu on Splitis ka neid, kes peavad Flip Zavadlavi mitte mõrvariks vaid kangelaseks. Facebookis moodustati tema toetuseks koguni mitu gruppi. Neist suurimas on tuhandeid liikmeid.     

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee