Maailm

Jaapani miljardär otsib kaaslast, kellega koos ümber Kuu lennata (2)

Toimetas Aare Kartau, 13. jaanuar 2020, 11:28
Yusaku Maezawa nimetati esimeseks erareisijaks, kellel on võimalus kosmoselaevaga ümber kuu lennata.Foto: AFP/Scanpix
Jaapani miljardär Yusaku Maezawa alustab kolme aasta pärast SpaceX kosmoselaeval teekonda kosmosesse. Selleks puhuks otsib mees aga naissoost kaaslast, kes teda pikal teekonnal saadaks, vahendab BBC.

Moeäris laineid lööv 44aastane Maezawa saab esimeseks inimeseks, kes SpaceX Starship raketiga n-ö turismireisi ümber Kuu ette võtab. Kõigi eelduste kohaselt antakse reisile start 2023. aastal – viimati läbiti selline teekond 1972. aastal. 

Internetis tehtud avalduses teatas ettevõtja, et soovib erakordset kogemust jagada „erilise naisega“. Seetõttu korraldas mees oma veebilehel konkursi, läbi mille saavad naised enda kohta infot jagades jaapanlasest miljardäri vastu huvi üles näidata ning sobivusel ka kohtuda. Kohtinguprofiil läbib karmi kolmekuulise läbivaatusprotsessi. Maezawale sobiv naine peab olema vanem kui 20 eluaastat, alati positiivne ning tundma huvi kosmosesse mineku vastu.

„Kui üksildus ja tühjustunne hakkavad pikkamisi minu üle võimust võtma, suudan ma mõelda vaid ühele asjale – jätkuvale armastusele ühe naise vastu,“ kirjutas Maezava kodulehel, lisades, et soovib elukaaslast leida, kellele tulevikus kosmoses armastust avaldada. Äsja läks miljardär oma 27aastasest elukaaslasest lahku.

Maezawa nimetati eelmisel aastal esimeseks erareisijaks, kes SpaceX lennumasinal ümber Kuu lendab. Jaapanlane pole avaldanud kui palju lennupilet maksma läks, ent SpaceX ettevõtte omaniku Elon Muski sõnul oli see „suur summa“.

Samal teemal

30. september 2019, 13:30
Elon Musk tutvustas kuni 100kohalist kosmoselaeva

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee