Maailm

Avaldatud kell 09.40, uuendatud kell 16 ja 21

NAGU SÕJAS: Rootsis plahvatasid taas pommid (109)

Toimetas Aadu Hiietamm, Aare Kartau, Greete Kõrvits, 13. jaanuar 2020 21:05
Politseinikud sündmuskohal Stockholmis Östermalmi linnaosas. Foto: Reuters/Scanpix
Stockholmi ja Uppsala kesklinnas toimusid võimsad plahvatused, vahendavad YLE Uutiset ja SVT Nyheter. Politsei hinnangul pole tegemist terrorismikuritegudega.

Stockholmi kesklinnas Östermalmis plahvatas pomm Gyllenstiernsgatanil ühe kortermaja trepikojas või maja ees. Stockholmi politsei sai väljakutse kella ühe paiku. Nende sõnul keegi kannatada ei saanud. Teadaolevalt evakueeriti majast kõik 42 elanikku. Kokku on majas 16 korterit.  Plahvatus tekitas kahju maja juurde pargitud autodele ja purustas naabermajade aknad. Sündmuskoha lähistel asuvad Rootsi ringhäälingu (SVT) hoone ja Soome suursaatkond.

Rootsis tavapäraseks muutunud pommiplahvatusi ja tulistamisi seostatakse organiseeritud kuritegevusega. Stockholmi politseišeff Erik Widstrand kinnitas, et miski ei viita, justkui oleks tegemist terrorismiga. Ka ei ole Stockholmi ja Uppsala plahvatuse vahel seost. Stockholmi politsei uurib juhtunut koostöös kaitsepolitsei Säpoga ja jõuguvägivalla uurimiseks moodustatud Rimfrostiga.

Widstrandi sõnul on puhas õnn see, et keegi kannatada ei saanud. Riigipolitsei juht Anders Thornberg on maruvihane, et jõugud kasutavad omavahelistes arveteklaarimises tulirelvi ja pomme, seades sellega ohtu kõigi süütute kõrvalseisjate ja rahulike kodanike elu. Organiseeritud kuritegevuse ridades ilmub järjest välja uusi tegelasi ja nii see tsükkel muudkui jätkub, kirjeldab ta. Sarnast pahameelt toimuva üle väljendas ka siseminister Mikael Damberg.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee