Eesti uudised

Jaak Madison jätkab tööd abipolitseinikuna: sisekontrolli kohaselt ta ei lekitanud infot Hannes Rummi purjuspäisõidu kohta (119)

Siim Randla, 13. jaanuar 2020 04:45
Jaak MadisonFoto: Robin Roots
Politsei- ja piirivalveameti sisekontroll ei tuvastanud, et keegi politseiametnikest oleks avaldanud purjuspäi autojuhtimiselt tabatud Hannes Rummi menetlusega seotud infot kõrvalistele isikutele, sealhulgas ka samal ajal jaoskonnas viibinud ja temaga suhelnud abipolitseinik Jaak Madison, kellega tänaseks on jaoskonna abipolitseinike rühmajuht viinud läbi vestluse teenistusalase info avaldamise põhimõtetest.

Politsei pidas 2018. aasta 16. novembril kinni ja viis jaoskonda autoroolis 1,5 promillise joobega istunud toonase välisministri Sven Mikseri nõuniku Hannes Rummi. Viimane läks prokuratuuriga oportuniteedile ja pidi läbima rehabilitatsiooniprogrammi koolituse „Korralik juht“. 

Samal teemal

Läinud aasta suvel ütles EKRE liige Jaak Madison Eesti Ekspressile, et kahtlustab Rummi oportuniteediga lõppenud kriminaalmenetluse lõpetamises kinnimätsimist ja varjamist.

Madison on ka abipolitseinik ja 16. novembri õhtul oli ta Ida-Harju politseijaoskonnas tööl. Ta on öelnud, et kuigi ta oli Rummi juhtumi avalikuks tuleku õhtul tööl, ei oma see mingitki rolli Rummi kaasuse avalikuks tulekul. „Kuid mina kuulsin sellest tõesti läbi tuttavate PPAst, kuid avalikustada neid isikuid ma paraku ei saa,“ on ta öelnud.

Politsei kontrollis, kas Rummi joobes juhtimisega seotud teavet käideldi nõuete järgi. „PPA sisekontroll ei tuvastanud, et keegi politseiametnikest oleks avaldanud Hannes Rummi menetlusega seotud infot kõrvalistele isikutele,“ kinnitas Põhja prefekt Kristian Jaani pressiesindaja vahendusel Õhtulehele. „Enne kõnealust menetlust puudutavaid meediapäringuid ei olnud ükski politseiametnik pool aastat infosüsteemides selle juhtumiga seotud andmeid vaadanud,“ lausus ta.

„Jaak Madison oli abipolitseinikuna tööülesandeid täites sel õhtul Ida-Harju politseijaoskonna hoones, kus ta nägi ka menetlustoiminguteks sinna toodud Rummi ja vestles temaga lühidalt, kuid Madisoni sõnul tema Rummi juhtumist ajakirjanikke ei teavitanud. Jaoskonna abipolitseinike rühmajuht vestles Madisoniga detsembris, käies üle teenistusalase info avaldamise põhimõtted, ning Jaak Madison jätkab abipolitseinikuna.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee