Eesti uudised

Vahur Afanasjev: kes tahab rammusalt elada, ärgu kirjanikuks hakaku 

Asso Ladva, 12. jaanuar 2020, 20:53
KIIDAB RATTARINGLUST: Tartu mullune linnakirjanik Vahur Afanasjev viis oma jalgratta maale, sest suurepäraselt korraldatud rattaringlusega linnas pole jalgratta omamine enam vajalik.Foto: Aldo Luud
„Linnakirjaniku stipendium on Tartul väga õnnestunud investeering. Näitab inimestele, et Tartu on tähelepanuväärne linn ja elamisväärne koht. See meelitab siia elama kultuurseid inimesi. Aga kultuursed inimesed on reeglina rahakad. Ammu on murrang juba ära käinud, ei ole enam nii, et ainult jämeda kaelaga automüüja on rahakas,“ ütleb Tartu mullune linnakirjanik Vahur Afanasjev.

Sel nädalal teeb Tartu teatavaks järgmise, järjekorras juba neljanda linnakirjaniku. See on omamoodi auamet ega too endaga kaasa mingeid kohustusi. Tartugi ei kirjuta ette, mida linnakirjanik peab tegema. Küll aga maksab ta iga kuu linnakirjanikule 1000  eurot stipendiumi. Enne Vahur Afanasjevit on seda au osutatud Kristiina Ehinile ja Mika Keränenile.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

9. märts 2019, 00:01
Kirjanik Vahur Afanasjev: „Ma ei ole leidnud võlulahendusi, kuidas saaks kirjutamine väga lihtne olla.“
10. jaanuar 2019, 17:03
Vahur Afanasjev tahab kirjutada Voikla jõest
10. jaanuar 2019, 14:25
GALERII | Vahur Afanasjev: „Kirjaniku roll on panna inimesed mõtlema.“
6. juuni 2017, 17:58
Romaanivõistluse võitnud Vahur Afanasjev: "Kui normaalne inimene vaatab telekat ja puhkab, siis mina käin mööda tuba ringi ja tunnen, et pean kirjutama."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee