Krimi

Täiendatud kell 10.40!

FOTOD | Saaremaa liiklusmõrvar oli pidev liiklushuligaan 

Toimetas Katrin Rohtla, 12. jaanuar 2020 10:37
Saaremaal hukkus raskes liiklusõnnetuses kolm inimest.Foto: Irina Mägi
Eile juhtus Saaremaal raske liiklusõnnetus, kus politsei eest põgenenud arvatav roolijoodik Andres (34) sõitis surnuks kaks naist ja väikelapse.

Selgub, et see polnud autoremontija haridusega ja transpordi valdkonnas töötava Andrese esimene tõsisem liiklushuligaansus. 20. oktoobril 2012 sõitis ta Mitsubishiga alkoholijoobes taaskord politsei eest ära. Põgenemisel jõudis kiirusnäit suisa 180 kilomeetrini tunnis. Politsei mõõtis mehel hiljem joobeks vähemalt 1,13 mg/l. Selle teo eest mõisteti mees vangi pooleks aastaks tingimisi.

Saarte Hääl kirjutab, et politsei eest põgenemise eest sai mees karistada ka 2017. aastal.

Samal teemal

Lisaks eilsele kolmele hukkunule on ka Andres ise ja neljas teises autos viibinud reisija üliraskete vigastustega Tallinnas haiglas. 

Politsei sai laupäeva pärastlõunal kella 14.45 paiku teate, et Saaremaal Rist-Virtsu-Kuivastu maantee 128. kilomeetril Masa külas põrkasid kokku sõiduautod Volvo ja Audi põhjustades raske liiklusõnnetuse, kus esialgseil andmeil hukkus kaks naist (27aastane ja 58aastane) ja üheksakuune beebi.

„Ligi kümme kilomeetrit enne sündmuspaika fikseerisid patrullbussis käsikiirusmõõtjaga kiirust mõõtnud politseinikud Audi kiiruseks 138km/h. Politseinikud asusid patrullbussiga Audile järgi sõitma, kuid kaotasid selle kohe silmist ja peatumismärguannet talle anda ei jõudnud,“ ütles Lääne prefektuuri operatiivjuht Henry Murumaa. „Politseinikud andsid kiiruseületajast teada samal maanteel töötanud teisele patrullile, et nad nende poole liikuva Audi kinni peaksid. Enne seda jõudis aga Audi juht põhjustada raske liiklusõnnetuse,“ lisas Murumaa.

 „Audit juhtinud 34aastase mehe joobe kohta annab täpsemad vastused ekspertiis, kuid meedikute esialgse info kohaselt oli ta alkoholijoobes,“ sõnas Murumaa ning märkis, et mees on ka varem politsei huviorbiidis olnud. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab kriminaalmenetlus.

„Esialgseil andmeil juhtus õnnetus, kui suurel kiirusel liikunud Audi roolis olnud mees ei märganud, et tema ees liikunud Volvo roolis viibinud naine asus sooritama vasakpööret ja põrkas Volvoga kokku,“ ütles Kuressaare piirkonnavanem Meelis Juhandi.

 

Saaremaa vallavanem Madis Kallas: „Turvalist Saare maakonda tabas täna kõige hullem, mis juhtuda saab. Traagilises liiklusõnnetuses hukkus kolm inimest, kellest üks oli väike laps. Politsei on hoidnud vallavalitsust sündmustega operatiivselt kursis ja vajadusel oleme valmis igakülgselt abi osutama. Saaremaa vallavalitsus avaldab hukkunute lähedastele kaastunnet.“

Samal teemal

12.00.2020
Prefekt kolme hukkunuga avariist: sellist pilti pole pikkade aastate jooksul näinud
12.00.2020
Jüri Ratas: alkohol ja liiga suur sõidukiirus on liikluses äärmiselt ohtlikud