Eesti uudised

Turistilõks või lihtsalt jube söök? Õhtuleht testis pealinna halvimaid söögikohti (12)

Dannar Leitmaa, Evelin Kivimaa, 11. jaanuar 2020 00:01
MIS SEE ON?: Kui sichuan tähendaks hiina keeles soola, siis vääriks toit enda nime. „Ilmselt siiski ei tähenda,“ arvab Evelin China Inn`is. Foto: Dannar Leitmaa
Igal aastal tunnustatakse suure furoori saatel sadat paremat söögikohta. Väikesed vaidlused käivad selle juurde alati, kuid üldiselt suuri emotsioone ei kaasne. Ent kuidas valida pealinna halvimaid söögikohti? Õhtuleht käis ise söömas: rahakott ahastas ja iiveldusemeeter läks rikki!

Söögi kohta võib igaühel olla oma arvamus, seetõttu välistasime endi subjektiivsed seisukohad – lähtusime turismiportaalis TripAdvisor antud hinnetest ja arvamustest, mida ligi tuhandele toidukohale olid andnud eelkõige väliskülalised, aga ka Eesti inimesed. Seejuures pidi söögikoht olema saanud hääle vähemalt 50-lt külastajalt. Paljudel kohtadel on vaid paar häält, mis mõjutavad liialt tulemust. Mitmed traditsiooniliselt madala kvaliteediga kaubanduskeskuste kiirtoidukad seetõttu sisse ei pääsenud. Ka meie küsitava kvaliteediga hiinakad jäid suuresti välja. Ennast restoranina turundav kiirtoidusöökla McDonald's ei pääsenud samuti tabelisse – tõsi, napilt.

Edasi lugemiseks: