Eesti uudised

Turistilõks või lihtsalt jube söök? Õhtuleht testis pealinna halvimaid söögikohti

Dannar Leitmaa, Evelin Kivimaa, 11. jaanuar 2020 00:01

12 KOMMENTAARI

i
Itaallane/ 12. jaanuar 2020 02:09
Kõigile Itaalia hindade kiitjaile - aga kysige meie rahandusministrilt, miks on Itaalias restoranide käibemaks kaks korda väiksem kui Eestis?
n
Neil/ 11. jaanuar 2020 22:42
toidukohtadel ja sellel mainitud jubedal piinariistade "muuseumil" on tänaval sisseviskajad, kes möödujaid painavad.
r
RK/ 11. jaanuar 2020 16:43
Lahendus olekski see, kui Eesti riik või Tallinna linn hakkaks välisturiste informeerima kohtadest,kus neid röövitakse. A la "restoranist" Raekoja platsil,kus 13€ eest lapsele hot-dog ketšupiga nina alla visatakse. Eestlased teavad niigi ja ei käi ammu seal. Linn võiks isegi panna MuPo ametnikud sellise koha ette seisma,et nad turistidele hoiatavaid voldikuid sellistest kohtadest jagaksid ja neid hoiataksid. See tõstaks Tallinna mainet kõvasti.
r
RK/ 11. jaanuar 2020 16:46
Lisaks tuleks voldikus mainida, et nende kohtade omanikud kasutavad välistööjõudu sandisentide eest. Ja logu nende tööjõud ei oma kvalifikatsiooni!
p
Pluss muidugi/ 11. jaanuar 2020 16:57
Tallinna linna ja Eesti Vabariigi poolne vabandus ning nimekiri KORRALIKEST söögikohtadest, mida võib turist külastada. Neid pole ka vähe.
r
RK/ 11. jaanuar 2020 12:19
Õudus tegelikult ja häbi, et Tallinna vanalinnas selline asi toimub. Ise sain ka suvel šoki, Harju tänaval on üks "Armeenia toidukoht". Õnneks oli oidu mitte süüa seal, kuid vihma eest põikasin sisse et 1 kohvi juua kuni vihm üle läheb. Mulle pakuti filtrikohvi, hind oli 4,80€. Loomulikult teenendaja eesti keelt ei osanud ja koht ise nägi kole ja luitunud välja. WC oli ka kohutav.
p
P.S!/ 11. jaanuar 2020 12:35
Koha nimi ei ole kahjuks meeles, kuid see on kohe Niguliste kiriku ja Harjumäe vastas. Soovitan hoiduda sellest kohast. Pettusega tegu ei olnud, kuna arvet makstes tahtsin menüüs veenduda, seal oligi kirjas "must coffe" 4,80€. Kas filtri- või masinakohvi, seda muidugi märgitud ei olnud. Must see kohvi ka ei olnud, selline kollane vesi mis juua ei kõlvanud. Aga ilus eksootiline umbkeelne tüdruk oli, seda peab mainima😃 Ju siis silmailu maksis..😃
r
RK/ 11. jaanuar 2020 12:47
Lõpetuseks: mis mind hämmastab, on see, et käin tihti Itaalias ja seal maksab kohvi väga ilusates kohtades, merevaatega terrassidel kuni 1,30€ (kui on lihtsalt kohvik, mitte tipprestoran). Ja sellise hinnaga kohvi müües suudavad nad ometi teenendajale ~1200€ kuus palka maksta...Umbkeelseid (itaalia keelt mitteoskavaid) tööle ei võeta. Isegi superiludusi mitte.
i
Itaalias/ 11. jaanuar 2020 13:03
on tõesti enamuses kohvikutes masinakohvi või capuccino 1,3 euri. Seda juhul kui lauda ei tooda,ise võtad baariletist ja ise tood tühja tassi tagasi. Kui soovid lauas teenindust tuleb 1 eur otsa. Kuid ikkagi odavam kui Tallinna kohvikutes.
r
RK/ 11. jaanuar 2020 13:17
Muidugi on Itaalias ka kohti, kus tassi capuccino eest tuleb välja käia 15€. Näiteks Portofinos hotell "Splendido". Aga see on teine teema. Tegemist on 5tärni hotelliga, kus n.t. Madonna käib puhkamas. Kui Sul on raha 5000€ ühe öö eest hotellis maksta, siis on 15€ capuccino eest odav. Teenendus on muidugi tipptasemel seal.
r
RK/ 11. jaanuar 2020 13:49
Ma ise noorena töötasin suvel selles "Splendido" hotellis. Pöörased hinnad. Keskmine õhtusöök kahele oli ~2000€ ja hommikusöök kohvide ja mahlade ning salatitega ~300€. Kuid..ka rikkad ei taha, et neid nööritaks. Hotell oleks vabalt võinud teha capuccino hinnaks ka 100€, kliendid oleksid maksnud, neile pole see midagi. Kuid see oleks tekitanud palju kõneainet ja irvitamist. Keegi ei taha et teda lü.p..stakse. Ei vaene ega rikas.
l
Lisaks/ 11. jaanuar 2020 14:27
oli kõigil kelneritel ja baarmanidel + kokkadel seal tohutu vastutus. Tagasisaadetud jook või söök oli kliendile tasuta. Ja selle pidi teenendav personal kinni maksma. Minul juhtus korra, serveerisin rikkale vanapaarile hommikukohvi ja üks tilk läks üle tassiääre- pidin uued tooma ja makson ise 30€ oma palgast. See polnud muidugi probleem, vabandasin ja kõik lahenes sõbralikult. Kokkade tiim oli Skandinaaviast, neil oli see vastutus metsik, eriti peakokal Rootsist. Iga tagasisaadetud toit oli "linnuke". Ses mõttes on äärmiselt HÄBI nende Tallinna kesklinna söögikohtade ees😔
ü
Üldiselt/ 11. jaanuar 2020 15:52
Kõrgklassi hotellid ja restoranid on hooajaks täis broneeritud aasta-kaks ette. Nad võivad isegi valida, keda nad kliendiks võtavad. Tallinnas on hull värk ses mõttes, et need nigelad kohad on pooltühjad, samas meeletu hinnatase. Nad püüavadki rumalaid, kes JUHUSLIKULT sisse hüppaksid. See ei ole jätkusuutlik muidugi. Varsti tuleb neil uksed sulgeda.
r
RK/ 11. jaanuar 2020 16:19
Kui Eesti pealinna südames, Raekoja platsil antakse läti lapsele 13€ eest üks ketšupiga ülekallatud hot-dog, ja seda RESTORANIS, siis on asjad ikka kohutavamast hullemad!
r
RK/ 11. jaanuar 2020 19:00
Teenendades on muide ka olukordi, kus tuleb väga keerulisi olukordi osata lahendada. Minul näiteks oli 19 aastase poisikesena seal sedasi,et ma ei teadnud kellele esimesena serveerida. Reegel näeb ette, et esimesena serveeritakse kõige vanemale daamile lauas. Kuid, kui oli 6-ne laud ja seal kolm umbes samaealist daami.... Ma lahendasin olukorra kerge huumoriga, küsisin:"Tervist leedid, kes teist on kõige kannatamatum?" Kui ma oleksin ühte daami esimesena teenendama hakanud, võinuks see teda solvata, a la :"ma eeldasin et ta on kõige vanem". Eestis ei pane teenendajad selliseid pisiasju tähelegi
h
hmm/ 11. jaanuar 2020 19:52
Ei panegi,ma käisin hiljuti Jõulude ajal oma 92 aastase vanaemaga üsna kallis restoranis tln kesklinnas, söök oli hea, hind rahuldav, teenindus null!!! Ülipiinlik oli kui mulle, 30+ aastasele mehele serveeriti ENNE kui vanaemale. Kusagil Kesk- või Lõuna Euroopas lastaks kelner selle eest kohe lahti!
r
RK/ 11. jaanuar 2020 20:18
No isegi kui ei oleks olnud eakas. Naisterahvale serveeritakse alati enne. Siis tulevad mehed, ka vanuse järjekorras-vanematele härrasmeestele enne. Ja seejärel serveeritakse lastele või teismelistele (kui neid on lauas). Kui just vanemad inimesed lauas teistmoodi ise ei nõua.
r
RK/ 11. jaanuar 2020 20:50
Päris lõpetuseks ka juhtum Splendido hotellist: Tulevad ülirikkad ameeriklased,ema isa 50+ ja nende ~12a tütar. Kõik kolm ülekaalulised. Mina serveerisin nii nagu peab-daamile enne. Sain peatäie sõimata. See 100+ kilone "daam" sõimas mind:"Can't you see my daughter is starving!?" Ma vastasin:"Sorry, mam, I really did not notice she is starving".. Tütar oli kah mingi +30kg ülekaalus. Juhtub😃
s
Sündisime me/ 11. jaanuar 2020 21:34
paljana nagu püksinööp. Hauda läeme samuti, ilma millegita. Ameeriklased tihti unustavad selle. Isegi kristlased. Isegi usklikud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee