Maailm

Avaldatud 30. jaanuaril. Täiendatud 31. jaanuaril kell 09.30

HÄIRE LÕPP: kruiisilaeval Costa Smeralda kardetud koroonaviirust ei leitud (32)

Toimetas Greete Kõrvits, Aadu Hiietamm, 31. jaanuar 2020 09:30
Costa Smeralda ootas neljapäeval Civitavecchia sadamas reisijatelt võetud proovide tulemust.Foto: AFP/Scanpix
Itaalia rannikul seisis eile ankrus kruiisilaev, mille kahel reisijal kahtlustasid arstid kardetud Hiina koroonaviirust. Seetõttu  istusid laeva kõik 6000 reisiselli kui lõksus, sest maale neid ei lubatud. Õnneks kinnitasid  analüüsid, et kartuseks polnud alust ja reisijatele anti hilisõhtul luba minna maale. 

Kruiisifirma Costa Cruises esindaja selgitas CNNile, et Costa Smeralda pardal avaldusid ühel 54aastasel naisel haigusnähud. Erinevate väljaannete andmetel näitasid haigestumise märke aga nii naine kui tema abikaasa. Hongkongist pärit abielupaari hoiti ranges karantiinis teistest reisijatest eemal. 

Samal teemal

Seda, kas naise palavik on tegelikult ka kardetud koroonaviirus, arstid tegelikult ei teadnud. Mõlemalt reisijalt võtsid tohtrid proovi, mille tulemust kogu laevapere ja reisijaskond ärevalt ootas. Õnneks analüüsid koroonaviirust ei näidanud.

„Hommikul umbes kümne ajal pidime töötajatega minema meeskonnatuurile Rooma,“ rääkis neljapäeval enne testitulemuste selgumist laeval töötav eestlane Delfile. Siis teatati, et laeval viibivad kaks hingmisraskuste ning palaviku käes kannatavat hiinlast ja kedagi pardalt maha ei lubata. „Inimesed laeval räägivad, et kui hiinlastelt leitakse koroonaviirus, siis peame minema 15 päevaks merele karantiini,“ selgitas eestlane.

Mallorcalt saabunud laev passis siis Civitavecchia sadamas, umbes 80 kilomeetrit Roomast loodes.  Pardal viibib umbes 6000 reisijat (kellest 800 ringis pärit Hiinast) ja tuhande ringis meeskonnaliikmeid. Erinevad teated laevalt kinnitavad, et ehkki reisijad on ärevad, käituvad kõik seni viisakalt, laeva pardalt kostab mahedat džässimuusikat ning kõik alluvad kenasti pardale tulnud arstide korraldustele.

Eesti aja järgi eile kella 21 seisuga polnud laevarahvas endiselt kindel, mis neist edasi saab. The Guardian kirjutab ka konfliktist Civitavecchia linnapea ja sadamajuhi vahel. Viimane olevat nimelt kusagilt võtnud, et kusagil 1140 reisijat, kelle jaoks Rooma oleks nagunii viimane peatus, võib rahumeeli välja lasta. Linnapea Ernesto Tedesco aga põrutas selle peale kohale, pistis pea autoaknast välja ja sõimas sadamaülema läbi. Mitte kedagi maale lasta, on linnapea kindel käsk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee