Eesti uudised

Eesti kaitseväelased jõudsid Iraagist Kuveiti (13)

Toimetas Triinu Laan, 9. jaanuar 2020 15:09
Foto: Andres Putting/Ekspress Meedia
Iraagis Al-Assadi õhuväebaasis teeninud Eesti kaitseväelaste kuueliikmeline väljaõppemeeskond jõudis täna pärastlõunal Kuveiti. Sellega on kõik Iraagis operatsioonil Inherent Resolve teenivad seitse Eesti kaitseväelast Kuveiti ümber paigutatud.

Eile jõudis Kuveiti koos operatsiooni Inherent Resolve staabiga Eesti Iraagi kontingendi vanem kolonel Tõnu Miil, kes teenib operatsioonistaabis vanemstaabiohvitserina.

Samal teemal

Eesti aja järgi ööl vastu kolmapäeva korraldas Iraan raketirünnaku Iraagis asuva Al-Asadi õhuväebaasile, kus elavad ka kuus Eesti kaitseväelast. Pentagoni sõnul sihiti ka Irbili õhuväebaasi. Kaitseministeeriumi teatel eestlased rünnakus viga ei saanud ning Eesti staabiohvitser viidi turvakaalutlustel Iraagist Kuveiti. Samuti kukkus Iraani pealinna Teherani lennujaama lähistel alla Ukrainasse suunduma pidanud reisilennuk 176 inimesega pardal, kes kõik hukkusid. 

Eesti kaitsevägi osaleb Iraagis Ameerika Ühendriikide juhitud rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil Inherent Resolve kuueliikmelise väljaõppemeeskonna ja ühe vanemohvitseriga rahvusvahelises sõjalis-strateegilises meeskonnas, mis nõustab Iraagi ministeeriume ja julgeolekujõudusid.

Inherent Resolve’i  eesmärgiks on Daeshi (ISISe) vastane otsene ja toetav sõjaline tegevus ning operatsioonil osalemisega suurendab Eesti Euroopa ja NATO julgeolekut. Enne ümberpaigutamist teenis vanemohvitserist Eesti kaitseväelane Bagdadis ja väljaõppemeeskond Al-Assadi õhuväebaasis (linnulennult ca 180 kilomeetrit Bagdadist).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee