Taavi Aas.Foto: Heiko Kruusi / Linnaleht
Poliitika
9. jaanuar 2020 14:01

Kui kiirelt plaanib majandusminister võtta Tartus töösse Riia ringristmiku ehituse? (24)

„Lükkan kategooriliselt ümber kõik spekulatsioonid, et Tartu Riia ringtee ehituse edasilükkumine on kuidagigi seotud Lõunakeskuse või muude asjaoludega,“ teatas majandus- ja taristuminister Taavi Aas valitsuse pressikonverentsil, lubades teha kõik selleks, et ringristmik võetaks kiirelt töösse.

Kolmapäevane Eesti Ekspress avaldas Tartu abilinnapea Monica Ranna tagandamissaagaga seotud vandenõuteooria, mis kõneleb sellest, kuidas valitsusse kuuluv Keskerakond pani seisma sel aastal algama pidanud Tartu ringtee ümberehituse. Suur ehitustanner peletaks kliendid Lõunakeskusest eemale ja ligi kümnel hektaril laiuva kaubanduskeskuse omanike hulka kuulub ka Tartu keskerakondlaste juhi Jaan Tootsi abikaasa Eve.

Valitsuse pressikonverentsil võttis majandus- ja taristuminister Taavi Aas teemal sõna, öeldes, et kõik spekulatsioonid on alusetud ning tegelik põhjus, miks ringristmikul ei näe lähiajal ehitajaid, on proosaline: „See [Riia ringristmik] oli küll teehoiukavas, aga ei olnud riigieelarve strateegias.“

Aas lubas teha kõik selleks, et objekt võetakse kiiresti töösse, kuna tegu Lõuna-Eestile tähtsa ja samas ühe ohtlikuma ristmikuga üldse. Õhtuleht püüdis saada lähemalt aimu, kui kiiresti püüab minister ristmiku töösse saada. Vaadates kalendrit, siis kohalike omavalitsuste valimised (2021) pole kaugel.

„Ma ei saa seda küll lubada, et kohalikeks valimisteks saab Tartu ringtee valmis, sellepärast et valimisteni pole kahte aastatki jäänud. Aga nii palju kulub aega selle ehitamiseks,“ täpsustas Aas. „Küll aga panen käe südamele ja teen tõesti omalt poolt nii [riigieelarve]strateegia läbirääkimistel kui ka järgmise aasta eelarve tegemisel kõik selleks, et see objekt võimalikult palju tähelepanu saaks.“