Maailm

Norra võtab vastu 500 pagulast, kes ei pääsenud Liibüa kaudu Euroopasse (21)

Toimetas Aare Kartau, 9. jaanuar 2020 12:00
Norra võtab vastu Rwandasse saadetud pagulased, kes ei pääsenud Liibüa kaudu Euroopasse.Foto: AFP/Scanpix
Norra lubas enda hoole alla võtta 500 pagulast, kes evakueeriti Liibüa kinnipidamiskeskustest Rwanda pagulaslaagrisse, teatab BBC.

Rwanda sõlmis ÜRO pagulasagentuuriga eelmisel aastal kokkuleppe, millega lubab Aafrika riik ajutiselt ümber asustada need migrandid, kes jäävad Liibüa kaudu Euroopasse suundudes raskesse olukorda lõksu. Pagulased on hetkel majutatud Gashura vahelaagrisse, mis asub Rwanda pealinnast Kigalist 55 km kaugusel. Peamiselt on tegu Eritrea ja Somaalia kodanikega.

Samal teemal

Rwanda välisminister Vincent Biruta teatel võttis Rootsi eelmisel kuul vastu seitse, ent Norra lubas peagi vastu võtta ligi 500 pagulast.

Norra justiitsminister Joeran Kallmyr andis teada, et riik võtab aasta lõpuks vastu eelnevalt plaanitust 100 pagulast enam. Neljast erakonnast koosnev Norra valitsuskoalitsioon otsustas eelmisel aastal kompromissina, et kokku lubatakse 2020. aastal vastu võtta 3000 pagulast, kirjutab Yahoo! News. „Mulle on oluline näidata, et me ei toeta küünilisi inimsmugeldajaid, vaid toome selle asemel riiki inimesi, kes vajavad organiseeritud moel kaitset,“ sõnas Kallmyr ning lisas, et Rwanda transiitlaager aitab sellele eesmärgile kaasa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee