Eesti uudised

Kiviõli keskkooli õpetajate streik jääb ära, Lüganuse vallavõim kohtub vallandatud koolijuhiga (20)

Marvel Riik, 8. jaanuar 2020 17:05
Mariliis Randmer.Foto: Aldo Luud
„Saime umbes tund aega tagasi vallavanemalt [Viktor Rauamilt] kinnituse, et [vallandatud koolijuhi] Heidi Uustaluga on ühendust võetud ja kokku lepitud kohtumine reedeks,“ selgitas streigi ärajätmist Kiviõli 1. keskkooli õpetajate esindaja Mariliis Randmer.

Kooli õpetajate ja vallaesindajad leppisid teisipäevasel kohtumisel kokku, et kui Lüganuse vallavanem ja endine koolijuht saavad kokkuleppele läbirääkimiste alustamiseks, siis jätavad õpetajad välja kuulutatud streigi ära. Varasemalt olid õpetajad teatanud, et 13. jaanuaril algab koolis streik, kui Uustalule ei anta nõusolekut jätkata õppeaasta lõpuni direktori kohusetäitjana.

Samal teemal

Randmeri sõnul on koolijuhi ennistamine ametisse keeruline küsimus, mistõttu mindi kompromissile: direktor jätkab kooliaasta lõpuni. „Me eile mõistsime [vallaesindajatega] laua taga, et asi on läinud ilmselgelt pikaks ja kriitiliseks, et nüüd on mõlemal osapoolel huvi asi kiiresti lahendada.“

Uustalu on varasemalt ERR-ile öelnud, et ta on läbirääkimisteks avatud ja teeb otsuse pärast vallajuhtidega kohtumist.

Uustalule sai saatuslikuks novembri keskel koolimajas korraldatud Reformierakonna noortekogu koosviibimine, kus oli osalisi kokku kuus. Kooli omanikule ehk Lüganuse vallale säärane üritus ei meeldinud – seda enam, et Uustalu ise kuulub oravaparteisse ning vallajuhid on Keskerakonnast ja Isaamast. Tegu olevat olnud poliitilise agitatsiooniga koolimajas ilma lapsevanemaid sellest teavitamata.

Loe skandaali tagamaade kohta lähemalt SIIN.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee