Maailm

JULM! Austraalia lõunapiirkonnas väljastati luba tuhandete januste kaamelite mahalaskmiseks (31)

Toimetas Aare Kartau, 8. jaanuar 2020, 13:11
Tuhandeid januseid kaameleid ootab surm.Foto: AP/Scanpix
Austraalias ohustab ligi 10 000 kaamelit mahalaskmine, sest veepuuduse käes vaevlevad loomad on väidetavalt muutunud kohalike elanike jaoks ohtlikuks, kirjutab CNN.

Lõuna-Austraalia loodeosas asuva 2300 elanikuga Anangu Pitjantjatjara Yankunytjatjara (APY) piirkonna valitsus avaldas sotsiaalmeedias teate, millega antakse luba tappa suures koguses kaameleid, kes vett otsivad. Massiline loomade arvukuse vähendamine algas kolmapäeval ning kestab eeldatavalt viis päeva.

„Jätkuva kuiva olukorra ajal ohustavad suured kaamelikarjad APY kogukonda ja taristut. Vaja on kontrolli,“ seisis aborigeenide piirkonna ametnike avalikus teadaandes. Loomade arvukuse vähendamisele aitavad kaasa professionaalsed jahimehed, kellele on antud luba tappa tuhandeid kaameleid. Võrdlemisi inimtühjal, ent suurel alal võib hukka saada ligi 10 000 isendit.

Kuigi olukord Lõuna-Austraalias pole nii hull kui Uus-Walesi osariigis, on tulekahjud ja kõrge õhutemperatuur ka sealseid inimesi ja loomi räsinud. APY valitsuse liikme Marita Bakeri sõnul tulevad tungivad kaamelid inimeste kodudesse, lõhuvad aedu ning üritavad õhukonditsioneeridest janule kustutust leida. Hinnanguliselt elab kogu Austraalia mandril rohkem kui miljon kaamelit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee