Maailm

Iraani kõrgeim juht: raketirünnakuga andsime USA-le hoobi näkku (40)

Toimetas Aare Kartau, 8. jaanuar 2020 11:51
Iraani kõrgeim juht Ali Khamenei kinnitas, et nad soovivad USA regioonist minema ajada.Foto: EPA/Scanpix
Iraani kõrgeim juht ajatolla Ali Khamenei ütles kolmapäeval, et Teherani korraldatud raketirünnak ameeriklaste sõjaväebaasidele Iraagis oli USA-le „hoobiks näkku“ ning lääneriik peab nüüd oma väed piirkonnast välja viima, vahendab Reuters.

Iraan korraldas rünnaku kättemaksuks kindral Qasem Soleimani tapmise eest. „Selline sõjaline tegevus pole piisav. Oluline on lõpetada Ameerika korruptiivne kohalolu regioonis,“ sõnas Khamenei teleülekandes. Ta kirjeldas rünnakut USA Iraagis asuvatele sõjaväebaasidele kui hoopi näkku Washingtoni suunas. „Möödunud ööl andsime me neile hoobi näkku,“ kiitles Iraani kõrgeim juht.

Ta välistas ka igasuguste läbirääkimiste taaselustamise USAga, mis keskenduksid 2015. aasta tuumaleppele. Mehe sõnul oleks läbirääkimistelaua taha istumine taas USA sekkumispoliitika alguseks. „See piirkond ei nõustu Ameerika kohaloluga,“ kinnitas ajatolla.

Khamenei väitel on Iraan tänasel päeval hästi valmistunud, et võidelda kiusajatega. Mees sõnas, et kindral Soleimani märterlus näitab kogu maailmale iraanlaste revolutsiooni elujõudu. Ajatolla kõnet kuulanud rahvamass skandeeris taaskord häälekalt väljendit „surm Ameerikale“.

Samal teemal

08.01.2020
Iraagi peaministri sõnul hoiatas Iraan neid rünnaku eest
08.01.2020
Välisekspert Erkki Bahovski: Iraanis sõja puhkemisest on veel vara rääkida, aga peaksime ka Eestis kõigeks valmis olema
08.01.2020
FOTOD JA VIDEOD SÜNDMUSPAIGALT | Iraanis kukkus alla Ukraina reisilennuk, mille pardal oli 176 inimest
08.01.2020
VIDEO | IRAANI KÄTTEMAKS: toimusid rünnakud õhuväebaasidele, kus elavad ka Eesti kaitseväelased

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee