Maailm

Täiendatud kl. 12.20

FOTOD JA VIDEOD SÜNDMUSPAIGALT | Iraanis kukkus alla Ukraina reisilennuk, mille pardal oli 176 inimest (41)

Toimetasid Aare Kartau, Greete Kõrvits, Hindrek Pärg, 8. jaanuar 2020 06:54
Foto sündmuspaigalt.Foto: Twitter/@alihashem_tv
Imam Khomeini lennujaama lähistel kukkus varahommikul alla Boeing 737 tüüpi Ukraine International Airlines lennuk, mis pidi suunduma Kiievisse. Õhumasina pardal oli 167 reisijat ja üheksa meeskonnaliiget. Kõik lennukis viibinud isikud hukkusid. Iraanis asuva Ukraina saatkonna teatel põhjustas õnnetuse mootoririke.

Nii Iraani riigimeedia kui ka Punase Poolkuu teatel hukkusid kõik lennukis viibinud isikud. Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko teatas, et lennuki pardal oli õnnetuse hetkel 82 iraanlast, 63 kanadalast, 11 ukrainlast (kaasaarvatud kõik meeskonnaliikmed), 10 rootslast, neli afgaani, kolm sakslast ja kolm britti. Iraanis asuv Ukraina saatkond teatas pärast kella üheksat, et õnnetuse põhjustas mootoririke, mitte terrorismiakt. Keskpäeval kinnitas saatkond, et eelnev teade oli mitteametlik ning õnnetuse asjaolud on veel selgitamisel. 

Samal teemal

Õnnetusest andis teada Iraani riigimeedia, kelle sõnul oli tegemist tehnilise rikkega. Seevastu Iraani lennundusameti väitel polnud samal hetkel õnnetuse põhjus teada. Lennukatastroof toimus vaid mõned tunnid pärast Iraani raketirünnakut USA sõjaväebaasidele Iraagis. Selle kohta loe lähemalt SIIT.

Ka USA uudistekanalid ei pea intsidenti vähemalt esialgu rünnakutega kuidagi seotuks, kuid täpsem info õnnetuse ja kannatanute kohta on veel selgumas. Boeingu esindaja kinnitas, et ettevõte on olukorrast teadlik ning kogub täpsemat informatsiooni. Iraani meedia teatas, et õnnetuspaigast leiti üks kahest lennuki mustast kastist. 

Vähem kui neli aastat vana Boeing 737-800 tõusis õhku kohaliku aja järgi kell 6.12 varahommikul ning kukkus alla umbes kaheksa minutit hiljem. Väidetavalt pidi lennuk algsete plaanide kohaselt 5.15 õhku tõusma, ent start lükati teadmata põhjusel tund aega edasi. Lennuinfo sait FlightRadar24 aga näitab vaid, et lennuk tõusis õhku ning seejärel side kaob. Riikliku lennundusameti ametnik märkis, et õhusõiduki piloot ei teavitanud enne õnnetust hädaolukorrast.

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi teatas sotsiaalmeedias, et pingutatakse selle nimel, et õnnetuse täpsed asjaolud teada saada. „Minu siiras kaastunne reisijate ning meeskonnaliikmete sugulastele ja tuttavatele,“ sõnas president. Kaastunnet avaldas ka Eesti peaminister Jüri Ratas.

Suitsu ja leekide alla mattunud sündmuspaigast postitati sotsiaalmeediasse mitmeid videoid.

Internetis levib ka video, millelt võib väidetavalt näha põlevat Ukraina lennukit, mis tulekerana taevast alla sajab ning plahvatades maapinda tabab. 

Teadaolevalt saatis Iraan sündmuspaika päästetöötajad. „Lennuk on leekides, ent me saatsime sinna päästetiimid. Meil võib õnnestuda keegi elusalt päästa,“ selgitas Iraani päästeteenuste juht Pirhossein Koulivand algselt kohalikule meediale. Siiski on nüüd teada, et kõik pardal viibinud isikud hukkusid. Koulivandi sõnul oli tulekahju päästetööde sooritamiseks liiga tugev, ehkki kohal viibisid 22 kiirabiautot, neli päästebussi ning helikopter.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee