Foto: ARNO SAAR
Arvamustoimetus 7. jaanuar 2020 19:22
Kas Eesti toetab oma liitlast USAd tingimusteta ka juhul, kui president Trump asub raketirünnakutega hävitama 52 Iraani objekti, sealhulgas ka kultuuriobjekte?

Britta Tarvis, välisministeerium: Pingete eskalatsioon läinud aasta jooksul ning eriti viimastel päevadel regioonis on äärmiselt tõsine ja vajab erinevaid osapooli kaasavat poliitilist lahendust. Eesti on mõistnud USA muret oma kodanike ja koalitsioonipartnerite julgeoleku tagamise pärast, oleme saanud USAlt selgituse, et kindral Soleimani tapmine oli USA poolt enesekaitse teostamine.

Kindlasti on USAl õigus enesekaitsele. Seda rõhutasid ka NATO liitlased erakorralisel kohtumisel. Eesootav arutelu ELis peab aitama kaasa meie eesmärgile hoida ära pingete edasine kasvamine ja toetama lääneriikide ühtsuse hoidmist. Eeldatavasti tõusetub teema ka ÜRO Julgeolekunõukogus või ÜRO teistel foorumitel, kus samuti taotleme sõjalise vastasseisu vältimist ning pingete maandamist regioonis. Julgeolekunõukogu liikmena on Eestil ka kindel valmisolek kohtuda erinevate osapooltega.

 

Kommentaarid  (32)

kultuurikandja 30. jaanuar 2020 19:54
muidugi toetame. Jookseme ise hävitama. need ju mitu tuat aastat vanad igandid, pole miskit leninlikku,miskit õiget.
kahe käega toetab. 30. jaanuar 2020 18:02
.mis kultuuri objekt ,mingi hoone kus kari kaltsukaid käpakil üksteise per set nuusutavad ja inisevad .WTF.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS