Järgmine peatus | Õhtulehe raadio

„JÄRGMINE PEATUS“ | Eestlanna jättis kontoritöö Eestis ning läks Gruusia teeistandusse farmeriks (13)

Ohtuleht.ee, 8. jaanuar 2020 09:04
Foto: HARRY TIITS
Tänase saate külaline Miina Saak tüdines kontoritööst Eestis ning hüppas pea ees tundmatusse vette: ta tõmbas jalga kummikud ning hakkas Gruusia teeistanduses farmeriks.

Kui esiti võib arvata, et Miina teadis põllutöödest ja tee kasvatamisest kõike, siis tegelikult polnud ta enne isegi kursis, milline teepõõsas välja näeb. Gruusial oli aga käimas projekt, mille käigus anti huvilistele üles töötamiseks teeistandusi. Tema ja grupp eestlasi (ning üks leedukas) otsustasid võimalusest kinni haarata.

Miina räägib haaravalt, millised eestlase jaoks ootamatud probleemid tekivad näiteks labidaid ostes, mil moel väljendub kommuunitunne, kuidas keskmine grusiinide perekond teeb aastas tonn veini, et kohalikud joovad lõunapausi ajal alati veini (ja mida nad arvasid, kui eestlased püüdsid tutvustada karsklaslikku tööstiili), mil moel on grusiinid saanud pikalt ilma tööl käimata hakkama ja palju muud.

Muide, põllutööga pole siiamaani rikkaks saadud. Miina tunnistab, et nad maksavad ikka veel Gruusias elamise eest peale.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Tule ja jälgi meid Soundcloudis või Facebookis:

Samal teemal

22.01.2020
„JÄRGMINE PEATUS“ | Eksmiss Madli Vilsar: kui Eestis olin valjuhäälne, siis Londonis olen hall hiireke!
15.01.2020
„JÄRGMINE PEATUS“ | Keskealine paar lahkus töölt, et reisida Aasias: meil on tohutult hea meel, et tegime selle sammu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee