Poliitika

Tallinn: tasuta ühistransport jääb vaid pealinlastele (57)

Toimetas Marvel Riik, 7. jaanuar 2020, 13:32
Kui riik toetaks Tallinna ühistransporti 20 miljoni euroga, saaksid kõik eestimaalased Tallinnas ühistranspordiga tasuta liikuda.Foto: Robin Roots
Linnavalitsus lükkas tagasi Tallinna linnavolikogu sotside mõtte kaotada Tallinna ühistranspordis piletisüsteem ja muuta pealinna ühistransport kõigile soovijatele tasuta kasutamiseks alates 1. juulist 2020.

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul on elektrooniline piletisüsteem vajalik, et saada andmeid, mille aluse finantseeritakse bussiliinide kulusid teiste omavalitsuste ja riigi vahel. „Samal põhjusel ei saa ka Tallinnas loobuda valideerimiskohustusest. Valideerimisest saadav teave on vajalik transpordiameti sõitjateveo osakonna igapäevaste tööde planeerimise protsessis ning näiteks Tallinna Tehnikaülikoolist tellitud liinivõrgu moderniseerimise uuringus oli valideerimisstatistika üheks tähtsamaks sisendiks,“ selgitas Novikov.

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul on valideerimine vajalik, et planeerida reisjate vedu.Foto: Tiina Kõrtsini

Tasuta ühistranspordi sõiduõiguse laiendamine kõikidele Eestis elavatele inimestele tuleks kõne alla, kui riik paneks rahalise toe alla. Neid arutelusid on linnaisad pidanud valitsusliikmetega. „Tasuta sõidu kehtestamine kõigile ühistranspordi kasutajatele tähendaks linna eelarvele ca 20 miljoni euro suurust täiendavat kulu,“ lisas Novikov. Täiendav kulu sisaldab endas katet saamatajäävale piletitulule, täiendavat liiniläbisõidu kasvu, täiendavate juhtide palkamist ning ka ametühingute iga-aastast palgatõusu survet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee