Leinarongkäik Kermani linnas. Foto: AP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 7. jaanuar 2020 12:41
Leinavad iraanlased kogunesid kindral Qasem Soleimani kodukohta Kermani, et hukkunut mälestada. Kohalviibijate suur arv tekitas rüseluse, milles suri teadaolevalt vähemalt 40 inimest, kirjutab BBC.

Esmaspäeval toimus Teheranis kindral Soleimani matusetseremoonia, kus osalesid suure rahvahulga kõrval ka riigi tähtsaimad tegelased. Täna kogunesid leinajad mehe kodukohta Kermani, kus leiavad peagi aset mehe matused. Taaskord kogunes kohale meeletu rahvamass – väidetavalt miljonid inimesed.

Matuseprotsessi viimane etapp Kagu-Iraanis ei möödunud muidugi probleemideta. Kohaliku meedia teatel hukkus Kermanis toimunud sündmuse käigus vähemalt 56 inimest ning ligi 200 sai vigastada. Selles oli süüdi rüselev rahvamass. Taaskord skandeerisid iraanlased „surm Ameerikale“ ja „surm Trumpile“. 

Ka kindral Soleimani kodukohta kogunes äärmiselt palju leinajaid. Foto: Reuters/Scanpix

Rahva ees esines Iraani revolutsioonikaardi kindral Hossein Salami. „Märter Qasem Soleimani on veelgi tugevam, nüüd kui ta on surnud,“ sõnas Salami.

Samal teemal

Kommentaarid  (28)

Milles 8. jaanuar 2020 08:42
need inimesed süüdi olid?
XXI sajandi retro. 8. jaanuar 2020 00:38
Ka muistsetel aegadel pandi suure pealiku matustel talle hauda kaasa orje, teenreid ja noori naisi. Enamasti kägistati need eelnevalt surnuks. Imdias radžade surnukeha põletamisel pandi matusetuleriidale ka tema naine. Muuseas, elusalt. Ja põletati koos lahkunud valitsejaga.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS