Eesti uudised

Baltimaade riigikontrollid: Rail Balticu suurprojekt ületab eelarvet ja ajakava (56)

Ärileht, 7. jaanuar 2020 09:07
Foto: Teet Malsroos
Eesti, Läti ja Leedu riigikontrollide tehtud ühisaudit näitab, et Rail Balticu suurprojekti juhitakse ebaefektiivselt, mis võib viia selleni, et raudtee-ehituse elluviimisel ületatakse kokkulepitud eelarvet ja ajakava.

Rail Balticu projekt on suurim taristuprojekt iseseisvate Balti riikide ajaloos – 870kilomeetrine raudteeliin Tallinnast Leedu-Poola riigipiirini läheb hinnanguliselt maksma 5,79 miljardit eurot, millest Euroopa Liit kaasfinantseerib projekti Euroopa Ühendamise Rahastu toetusfondist umbes 85% ulatuses.

Samal teemal

Ajakavast ollakse aga poolteist aastat maas – siiani pole projekti elluviijatel õnnestunud hoida Euroopa Ühendamise Rahastu rahastuslepetes kokkulepitud tegevusi ajakavas ega esialgu prognoositud eelarve piires. RB Rail AS hindas 2019. aasta juunis, et projekt ei pruugi valmida enne 2030. aasta märtsi, kui riskid realiseeruvad ja projekti elluviimiseks vajalik raha ei ole õigel ajal kättesaadav.

„Ehkki audit toob välja riske projekti lõpptähtaja saavutamise kui ka eelarve osas, jääb meie sihiks Rail Balticu valmimine aastaks 2026,“ lubab RB Rail ASi ajutine tegevjuht ja juhatuse esimees Agnis Driksna.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Samal teemal

09.12.2019
Taavi Aasa sõnul valmib Rail Baltic tähtajaks ja eurorahaga, teiste erakondade esindajad kahtlevad selles
05.12.2019
Riigikontroll: Rail Balticu tähtaegne valmimine pole realistlik
28.11.2019
GALERII | PIDU KATKU AJAL? Rail Balticale pandi nurgakivi ja Ratas loodab, et rongid hakkavad sõitma juba uuel kümnendil