Krimi

"Hirmuäratav on see, et tänaval kõndis mees relvaga taskus, kes tappis süütu looma."

JÕHKER MÕRVAR! Jõhvis tappis mees külmavereliselt 11aastase koera (101)

Hindrek Pärg, 7. jaanuar 2020 15:33
11aastane JesseFoto: Facebook
Sotsiaalmeedias jagas Jõhvi elanik Aljona kurba lugu, kuidas pühapäeval õhtul tappis seni tuvastamata mees külmavereliselt tema koera.  

Kahe Facebooki postituse põhjal saab kokku saatusliku loo, mis rullus lahti pühapäeva õhtul kella 21 paiku Jõhvi kesklinna lähedal. Omanik tunnistab viga, et 11aastane koer Jesse oli küll aiast välja saanud, aga enda loomuses polnud loom üldse agressiivne.

Samal teemal

"Ta polnud kunagi oma elus kellelegi haiget teinud. Ta käis alati inimeste juures suure armastusega, usaldas teisi. Kõik, kes teda teadsid, kinnitavad seda. Seetõttu on ka välistud, et tulistaja tulistas koera enesekaitseks, " kirjutas naine. 

Koeraomaniku sõnul kuulis saatuslikku lasku naaber, kes jooksis välja ja hüüdis sündmuspaigalt kiiresti eemale kõndinud mehe peale. Kuna kell oli hiline ning õues pime, ei õnnestunud aga tulistaja nägu ennast näha. 

Kohale kutsuti ka politsei, kes algatas juhtunu kohta uurimise. (Õhtuleht saatis päringu ka politseisse.) Naise sõnul ei ole võimalik, et tegu oli enesekaitsega ka haava pärast. "Uurija leidis, et koer lasti maha väga lähedalt. Koht, kus koer tapeti, on täiesti puhas, kakluse märke pole. Mees lihtsalt tuli ja lasi." 

Ta jätkab: "Jesse oli 11aastane, kes ei jooksnud kunagi kaugele. Jooksis ainult naabermajade juurde ja naasis koju õue või värava juurde. Hirmuäratav on see, et tänaval kõndis mees relvaga taskus, kes tappis süütu looma. Ei saa aru, mis teda sel hetkel ajendas."

Naine avaldas ka lootust, et koera surnukehast leitud kuuli abil leitakse ka tulistaja. 

Politseile laekus teade selle kohta, et 5. jaanuaril oli väidetavalt Jõhvis Sulevi tänava maja juures maha lastud koer.

Juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb looma julma kohtlemist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee