Krimi

Politsei: kokaiinimüük on märkimisväärselt tõusnud (35)

Ohtuleht.ee, 6. jaanuar 2020 21:36
Foto on illustreeriv.Foto: Tiina Kõrtsini
Uimastitega kauplemine on kogu Euroopas tõusuteel ning märkimisväärselt on kasvanud kokaiini müük. Europoli andmetel pole maailmas kunagi nii palju kokaistandusi olnud kui praegu, mille tõttu on seni niiöelda rikaste narkootikumina tuntud mõnuaine viimaks saanud taskukohaseks ka Eestis.

Kui vanemad põlvkonnad alustasid elupõletamist alkoholist, siis nüüd asendavad napsu narkootikumid, sest Euroopas aina enam hoogustuv uimastiäri on muutnud narkootikumid taskukohaseks ning nende kättesaamine internetiajastul lihtsam kui varem, vahendas "Aktuaalset kaamerat" ERR-i uudisteportaal

Keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegude büroo talituse juht Ago Leis ütles, et Euroopa trendid on ka Eesti trendid. "See mõju tuleb teatud viivitusega, kuid vaadates viimast Europoli narkoainete raportit, siis marihuaana ja kokaiini äravõetud koguste arv on tõusuteel," ütles Leis.

Suurriikide narkoturud on üleküllastunud ja nüüd püütakse ostjaid leida mujalt, näiteks Eestist. 

"Viimastel aastatel ära võetud kokaiinikogused on olnud väga puhtad, üle 90-protsendilise sisaldusega ning me oleme täheldanud ka, et tarvitajate osas on arv natukene tõusuteel," märkis Leis.

Kui varem peeti kokaiini jõukate inimeste uimastiks, siis nüüd levib see Leisi sõnul ka tavalistel pidudel, festivalidel või baarides.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee