Eesti uudised

M.V.Wool käivitab taas Harku kalatehase ja avab Mati kalapoe (31)

Toimetas Triinu Laan, 10. jaanuar 2020 09:47
Foto: Heiko Kruusi
M.V.Wool avab taas oma firmakaupluse Mati kalapood ning taaskäivitab lähipäevil Harku tehases ka tootmise. 

Ettevõte sai veterinaar- ja toiduametilt (VTA) kinnituse, et ettevõte võib jätkata majandustegevust Harku tehase logistikalaos. 

Samal teemal

„Tootmise taaskäivitamisel valmistame kõigepealt proovipartii ja teavitame tulemustest VTA-d. Vastavalt ettevõtte proovivõtukavale kontrollib M.V.Wool kõiki tootepartiisid enne turule saatmist, et veenduda nende puhtuses,“ ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool  pressiteates. 

„Novembri lõpus tehtud ettekirjutuses märkis VTA, et tootmistegevuse peatamine kehtib seni, kuni listeeriabakter tüvega ST1247 on M.V.Wooli tegevuskohtades elimineeritud. M.V.Wooli mõlema, Harku ja Vihterpalu tehase osas on see nõue täidetud,“ lisas Vetevool.

VTA tegi otsuse peale seda, kui Harku kalatehases peale süvapuhastust võetud 105 pinnaproovi olid kolme akrediteeritud labori tulemuste põhjal puhtad ning M.V.Wool tegi VTA-le Harku tehase taaskäivitamise taotluse. 

M.V.Wool AS viis Harku kalatehases, logistikakeskuses ja Mati kalapoes 26. novembrist 19. detsembrini 2019 läbi süvapuhastuse. Riikliku järelevalve raames võetud kõik 70 proovi ja 35 vastuproovi tööpindadelt, seadmetelt, põrandatelt, äravoolutrappidest ja mujalt olid listeeriavabad, mis näitas, et puhastus oli tõhus ja tulemuslik. Sellega sai täidetud VTA ettekirjutuses sätestatud tingimus.

Harku tehase taaskäivitamisel jääks ära veel ligikaudu 45 inimese koondamine, lisaks 30 inimesele, kes naasid tööle ettevõtte Vihterpalu tehasesse. 

M.V.Wool AS-i Vihterpalu tehas hakkas uuesti tööle 2. jaanuaril ning seal valmivad soolaheeringas, külm- ja kuumsuitsutooted heeringast ja teistest merekaladest, samuti heeringas erinevates kastmetes ning marineeritud tooted. Lõhe- ja forellitooted valmivad ettevõtte Harku tehases.

M.V.Wool tegi koos professionaalsete puhastusfirmadega tehastes põhjaliku puhastuse, mille käigus desinfitseeriti ja steriliseeriti tootmispindu ja seadmeid kõikides ruumides. Puhastuse käigus pesti ja desinfitseeriti esmalt seadmed ja ruumid, seejärel võeti osadeks lahti seadmed, mille kõik pinnad pesti keemiliste pesu- ja desoainetega ning steriliseeriti. Lisaks seadmetele steriliseeriti kõrgel temperatuuril kõik töövahendid. Süvapuhastus oli täiendav meede lisaks ettevõttes alaliselt toimuvatele regulaarsetele puhastustöödele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee