Eesti uudised

GALERII | Sildaru, Pluuto ja teised said 12 miljoni euro eest uue uhke koolimaja! (19)

Toimetas Viljar Voog, 6. jaanuar 2020 12:40
Laupäeval kuulutati Kelly Sildaru esmakordselt Eesti aasta naissportlaseks, esmaspäeval nühkis 11. klassi õpilane juba koolipinki!Foto: Robin Roots
Uus kooliveerand tõi värske koolimaja Kelly Sildarule, Amani Kiivikale, räppar Pluutole ja kõigile teistele Tallinna Saksa Gümnaasiumi noortele. Esmaspäeval avati pidulikult 12,6 miljoni eest täielikult renoveeritud koolimaja!

Uus koolihoone koosneb kolmest korpusest, millest ühes asuvad klassitoad, teises juhtkonna, õpetajate ruumid ja käsitöö klassid, kolmandas aga võimla, ujula, aula ja söökla. Koolimaja uut ja avarat sissepääsu laiendati nii, et sellest sai valgusküllane, läbi kahe korruse avatud aatrium, kus saab vahetunnis mõnusalt lõõgastuda ja korraldada näiteks ka kontserte. Aatriumist avaneb väljapääs välimööbli ja liikumisvahenditega varustatud hoovialale. 

Tallinna Saksa Gümnaasium on üks linna edukam koolispordi edendaja ning selleks on renoveeritud koolihoone järel väga head tingimused. Spordikorpuse esimesel korrusel asuvad ujula, saunakompleks ja riietusruumid pääsuga ujulasse ja staadionile. Teisel korrusel on pallimängude saal koos garderoobidega, kooli saale saab aga kasutada ka klassivälisteks ettevõtmisteks. Pääs õpperuumidesse on sel ajal võõrastele suletud ja valvatud.

Renoveerimise maksumuseks oli 12,6 miljonit eurot. Hoone projekteeris ConArte OÜ ja ehitas RAMM Ehituse OÜ.

Samal teemal

05.01.2020
KRISTJANID: Sildaru esimene, Kirdi valuga teenitud teine ja Tänaku puudumine
05.01.2020
ÕL VIDEO | Aasta naissportlane Kelly Sildaru selgitab otsust kaks talve jutti vähem võistelda
05.01.2020
DETAILSED TULEMUSED: Tänak oli rahva lemmik, kuid jäi aasta meessportlase valimisel kolmandaks
04.01.2020
BLOGI JA FOTOD | Magnus Kirt edestas Ott Tänakut ja valiti parimaks meessportlaseks, Kelly Sildaru on parim naissportlane