Krimi

Politsei palub abi: kas nägid Raasikul liiklusõnnetust või tead midagi autojuhist?

Toimetas Katrin Rohtla, 4. jaanuar 2020 11:37

21 KOMMENTAARI

j
Jalgratturile otsasõit samal suunal / 5. jaanuar 2020 12:57
nimetatakse nüüd ratturi kokkupõrkumiseks sõidukiga
m
4. jaanuar 2020 21:02
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
Mida sa kaagutad/ 5. jaanuar 2020 00:02
Siis?! Sinu arust on ikka väga õige, et minema sõideti.
a
Autol on odomeeter ehk läbisõidunäidik./ 4. jaanuar 2020 19:16
Kui suur oli hodomeetri näit? Kųsis ųks kirjatsura mersumehelt.
K
A/ 4. jaanuar 2020 20:41
e
Ei näinud?/ 4. jaanuar 2020 17:18
k
Kusmas Näginsiis/ 4. jaanuar 2020 15:38
Egas köik raasiku inimesed ole
a
aga mõni näeb/ 4. jaanuar 2020 16:00
unenäos olukordi ette :).

t
4. jaanuar 2020 15:08
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
Tule proovi/ 4. jaanuar 2020 15:42
Rattaid on visatud puude otsa mitmeid, nii sinusoidselt liikuvate külameeste, kui ka viinerikilesse mässitute omi, viimaste rattad on väga kerged ja lendavad kõrgele. Kõige selle juures sõidan ise 100 km maratone, rattaga maanteel ja metsas. Autoga liigeldes jään kasvõi seisma, kui möödasõit ratturite ja vastutulevate tõttu on ohtlik. Sinusugused kõvatajad, juhul, kui nad peaksid alustama võitlusolukorda saavad vastuseks sama. Ratta puu otsa viskamine ei kvalifitseeru võitluseks. Võitlusolukorda minuga sattuda ei soovi mitte keegi, kes mind tunneb. Jutt ei olnud korrektsetest ratturitest
t
Tule proovile/ 4. jaanuar 2020 18:48
t
Te " kõvad"/ 5. jaanuar 2020 00:07
Jalgrattapedaalijad vaadake kuidas liikluses käitute. Ja siis tulge mõtelge. Aga sina, kes sa ähvardad siin nina pihta kedagi jalaga lüüa...
M
"Sebra aitab!"/ 4. jaanuar 2020 13:52
Maanteeametis on tööl "spetsialistid", keda mina ei lubaks omapäi ka liinibussiga reisima aga kes koostavad seaduseelnõusid ja suruvad neid oma lobitööga Riigikogus läbi. Nad pole kunagi autoroolis olnud ega saaks sellega hakkamagi. Tänu selliste spetsialistide usinale "tööle" oleme olukorras kus jalgrattur on võrdsustatud mootorsõidukiga (autoga) ja sunnitud samu Liiklusseaduse nõudeid täitma, välja arvatud lausa naljakas erand ülekäiguraja osas. Tegelikult on jalgrattur pigem jalakäija ja tema kohta peaks kehtima jalakäijale mõeldud liikumisreeglid. Jalakäija peaks käima vasakul pool teed...
j
Jalgrattur/ 4. jaanuar 2020 14:03
on mehaanilise liiklusvahendi juht ja ei sõida sebral! Kõnnib ratas käekõrval. Nii on rahvusvahelistes seadustes.
.
"Sebra aitab!"/ 4. jaanuar 2020 14:27
...kui tegemist on ilma kõnniteeta teega. Seda lihtsat reeglit ei teata tänapäeval enam. Ise sõidan maal jalgrattaga alati vasakul pool teepeenral ega sõidaks üldse kui peaks teisel pool sõitma. See kõik on rumalate seaduste süü. Rumalad seadused on rumalate inimeste süü ja hukkuvad samuti rumalad inimesed. Mäletan hästi kunagist Maanteeameti kampaaniat "Sebra aitab!", mis õpetas lapsi ilma ohutuses veendumata ülekäigurajale tormama ja kui palju lapsi seal siis autode alla jäi enne kui keegi pidurit tõmbas sellele rumalusele.
v
Väga rumal sinust/ 4. jaanuar 2020 14:39
Kui süveneksid pisut kiiruse vektoritesse ja summasse, saaksid teada, et sinu 20 km/h kiirus + vastutuleva, nt 50 km/h = 70, kuid tagant, sinu ja mööduva sõiduki summaarne kiirus oleks 30 km/h, seega luutekott jms oleks väikesemad. Lisaks segad sa vastutulevaid sõidukeid valekl pool liiklemisega. Selliste ratturite vastu aitab hästi nende ratta puu otsa viskamine. Puu otsa rattale järgironimine jääb paremini meelde kui see, kui karjutakse. Pmt oled liiklusohtliku olukorra teadlikult tekitaja.
j
Jalgratturile/ 4. jaanuar 2020 14:44
Aga võib sõita! Ainult allajäämise korral tekib küsimus, kas sõitis või kõndis käekõrval. Maanteel aga on kiiruste vahe tohutu ja sinna on juba sisse kirjutatud õnnetus. Kas auto on vähem "mehaaniline"? "Rahvusvaheline seadus" on muidugi omaette naljanumber ja täiesti eraldi teema.
k
Kiiruste vektorite summale/ 4. jaanuar 2020 15:12
Asi pole ju kiirustes vaid nähtavuses ja sellest tulenevas võimaluses otsasõidu vältimiseks. Vasakul poole teed sõites näeb rattur alati vastutulevat autot ja suudab sellega kokkupõrget ka vältida. Tagant tuleva auto korral saab loota autojuhi nägemisele ja jumala peale ka.
a
4. jaanuar 2020 13:27
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
Selgitan/ 4. jaanuar 2020 16:44
Inimese alla ajanud ja abita jätnud isiku ülesandmine ei kvalifitseeru just koputamiseks. Ülejäänuga nõustun, eriti olukorras, millises politseiametnikud istuvad kabinettides oma istmikke laiaks, uurijad ei leia oma tagumikkugi üles, kõigele lüüakse käega ja loodetakse inimeste "abile". Politsei asemel on nüüd karistussalklased, kodanikest hoolivad ja neid aitavad lasti "allumatuse tõttu" ammu lahti.
s
Selgitajale/ 4. jaanuar 2020 18:44
Kvalifitseerub. Meie ei tea asja tehiolusid ega seda, kes süüdi oli või kas üldse oli aga juba peame "abi andma". Me koputaksime juba enne kui saaksime hinnata seda koputamist üldinimliku moraali seisukohast. Ka rasketel okupatsiooniaegadel koputati toona kehtivate "seaduste ja kehtivate moraalinormide" järgi. Sinu nägemuse puhul tekiks ju küsimus, et milline keelekandmine üldse on koputamine ja miks sellised sõnad üldse olemas on? Tegu ju alati võimuorganite abistamisega ja seaduspärase tegevusega. Alati.
a
AGA Sadistlikud sarimõrvarid ja piinajad ikka veel vabaduses !/ 4. jaanuar 2020 13:02
Ei otsi keegi? Süüdlasteks loetakse niisuguseid riigivõimu esindajaid ja eraisikuid, kes on inimsusevastase või sõjakuriteo toime pannud või sellest osa võtnud või vahetult õhutanud teisi sellist kuritegu toime panema või võtnud osa vandenõust selle toimepanemiseks, olene-mata kuriteo lõpuleviimise astmest. Konventsioon rõhutab. et vastutavad on ka riigivõimu esindajad, kes olid kuriteo toimepanemisest teadlikud. Kui alluv isik on inimsusevastase või sõjakuriteo toime pannud valitsuse või oma ülemuse käsul, siis tuleb tema suhtes arvesse “Nürnbergi põhimõte”, et käsk ei vabasta vastutusest, ag
n
Nürnberg maiäss!/ 4. jaanuar 2020 14:47
Nürnbergi kohus on maailma ajaloo kõige häbiväärsem kohtufarss!
s
See, et politsei prügi prügikasti käib, on vist maailma kõige elementaarsem asi./ 6. jaanuar 2020 09:20
See on ainult "Nürnbergi" põhimõte, mida kasutada?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee