Eesti uudised

Uurimisasutused ei tundnud huvi Mart Järviku avastatud lutika juhtumis (107)

Siim Randla, 4. jaanuar 2020 10:00
Siseminister Mart Helme. Foto: Martin Ahven
Ametkonnad ei ole teinud mingisuguseid toiminguid endise maaeluministri Mart Järviku poolt ministrikabinetis avastatud väidetavas pealtkuulamisseadmega seotud juhtumis, selgub siseminister Mart Helme vastuses riigikogu liikme Urmas Kruuse arupärimisele.

Maaeluminister Mart Järvik saatis 22. novembril kirja siseminister Mart Helmele, milles avaldas kahtlust, et tema kabinetis toimub ebaseaduslik jälitustegevus ja ta soovis  kiiremas korras ametlikku kontrolli. Seadme avastas Järvik tänu Riigikogu esimehelt Henn Põlluaasalt saadud aparaadile Detsembris esitas riigikogulane Urmas Kruuse Mart Helmele arupärimise ja soovis teada, kas, kuidas ja millal on endise maaeluministri kahtlus kontrollitud ning milliseid tulemusi kogu protsess andis.

„Siseministrile teadaolevalt ei ole tehtud mingisuguseid toiminguid tulenevalt endise maaeluministri pöördumisest,“ seisis jaanuaris Mart Helme saadetud vastuses.

Pealtkuulamisseade, mille Järvik oma kabinetist väidetavalt leidis, osutus Postimehe andmetel  seadmeks, millega võimendatakse wifi signaali. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee