Krimi

NUTIKAS MASIN: Haaberstis juhtunud liiklusõnnetuses kutsus abi kohale avariisse sattunud auto (11)

Johanna-Kadri Kuusk, 3. jaanuar 2020 14:44
PolitseiFoto: Stanislav Moshkov
Reede hommikul kella 8 paiku juhtus Haaberstis liiklusõnnetus, milles oli abi kutsujaks hoopis õnnetusse sattunud auto. Tegemist on eCall nimelise lahendusega, mis on mõeldud juhtumiteks, kus raskes õnnetuses ei ole inimestel võimalik ise abi kutsuda.

Reedel Haabertis Humala ja Rõika tänava ristmikul toimunud õnnetuses põrkasid kokku sõiduautod Volkswagen ja Škoda. Tervisekontrolliks toimetati haiglasse Volkswagenit juhtunud 60aastane naine. Škodat juhtinud 32aastane naine viga ei saanud. Mõlemad juhid olid kained.

Häirekeskuse ekspert Heiko Leesmenti sõnul jõudis 2019. aastal jõudis 215 eCall teadet ja reaalset abi vajati 16 korral. Iga eCall teate peale saadeti sündmuspaigale appi kiirabi, politsei ja päästjaid.

„Enamik eCall teateid ja abivajadust puudutab statistikast lähtuvalt Tallinna ja Harjumaad (pooled kõned ja pooled reageeritud sündmused). Kuna alati ei tule eCall teatega kaasa sõiduki andmeid, on üldistusi sõidukite markide osas keeruline tuua,“ selgitas Leesment.

„Ühtlasi palume inimestel eksliku eCall teate korral kindlasti vastata Häirekeskuse päästekorraldajale ja anda teada, kui abi ei vajata. Päästekorraldajale vastamata jätmine ja kõne katkestamine võib kaasa tuua valeväljakutse,“ lisas ta. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee