Eesti uudised

Pimedal maanteel hukkunud hääletaja oli jõudnud kodutalule õige lähedale (90)

Arvo Uustalu, 2. jaanuar 2020 20:55
KODU LÄHEDAL: Avariikohast on Taivo koduni vähem kui pool kilomeetrit.Foto: Aldo Luud
63aastane tumedais rõivis ja helkurita Taivo hukkus 1. jaanuaril  Võrumaal Rõuge vallas Nursi külas sõiduauto all. See oli tänavune esimene surmajuhtum liikluses. Kohalike sõnul oli Taivo pühademeeleolus.

Traagiline õnnetus juhtus kella kolmveerand üheksa paiku. Võru–Mõniste–Valga maantee 13. kilomeetril paistab avariipaigast kätte maja, kust Taivo suitsu toomas käis. Nursi küla keskusest tema kodutaluni on maad vähem kui kilomeeter.

Saabi juht oli kaine. 

Lõuna prefektuuri Kagu politseijaoskonna välijuht Arvo Turba tõdeb, et eriti praegusel pimedal ajal, mil pole ka lund, neelab must asfalt sõidukitulede valguse: „Helkurita ja tumedates riietes jalakäija on sõidukijuhtidele praktiliselt nähtamatu.“ 

Kas Taivo oli kaine või mitte, näitab lõplikult ekspertiis. 

TUGEV LÖÖK: Jalakäija hukkus sündmuskohal, auto esiklaas purunes. Foto: politsei

„Oleme siin juba kõik läbi arutanud. Taivo oli väga tore mees. Oli isegi lehes sellega, et pani saemootori tõukerattale ja tegi endale kihvti sõiduvahendi. Ta oli lahtiste kätega mees, kes pani ise ka traktori kokku. Eks pitsi ikka vahest võttis, aga kindlasti ei olnud ta joodik. Küll aga oli ta kõva suitsumees,“ räägib Nursi külas elav naine. Kohalik kauplus pandud pühade ajal varakult kinni, mis sundiski Taivo tuttava käest suitsu ostma minema. Ta oli juba teel koju. Hukkumiskohast paistab tema maja.

Kuigi külarahvas ütleb, et Taivo suurem asi napsimees ei olnud, on ta purjuspäi traktorirooliski istunud. 13. aprillil 2015. aastal sõitis ta kell 17.25 Nursi külas isetehtud, registreerimismärgita traktoriga, kui politsei mõõtis tal alkoholijoobe. Taivo sai selle eest karistuseks kolm kuud vangistust tingimisi. Lisakaristusena võeti talt kolmeks kuuks mootorsõiduki juhtimise õigus.